Nestlé dla dzieci na problemy z brzuszkiem

Od pierwszych dni życia naszego dziecka dbamy o to, by rosło zdrowo. Niestety, czasem to, co mu podajemy, zamiast wspomagać prawidłowy rozwój, może po prostu szkodzić. Tak się dzieje, np. wtedy, gdy nasz maluch jest alergikiem – jego organizm nieprawidłowo reaguje na alergeny, jak białko mleka krowiego czy pyłki roślin. Alergia pokarmowa najczęściej dotyka niemowlęta i małe dzieci. Czasem objawy mogą również wskazywać na nietolerancję pokarmową, która, tak jak alergia, wymaga odpowiedniej diety.

baby2

Objawy alergii i nietolerancji pokarmowej

Zdiagnozowanie alergii nie jest prostym zadaniem z powodu dosyć szerokiego wachlarza objawów. Niestety to, co przypomina zwykłe przeziębienie może być również alergią. Dlatego przedłużająca się sapka i nasilona ciemieniucha u młodszych niemowląt, a także skaza skórna, katar, biegunka czy powtarzające się infekcje dróg oddechowych mogą świadczyć o alergii pokarmowej. Z kolei biegunka, wzdęcia, bóle brzuszka i gazy to zwykle objaw nietolerancji pokarmowej, która najczęściej dotyczy braku enzymu laktazy trawiącego ten obecny w mleku składnik.

Postępowanie przy alergii pokarmowej u niemowląt i dzieci

Jeśli mamy do czynienia z alergią u niemowlaka, najczęściej jest to tzw. skaza białkowa, czyli alergia na białka mleka krowiego. Zwykle niemowlęta wyrastają z niej i już około roku mogą spożywać produkty mleczne. Wcześniej jednak, jeśli niemowlę jest karmione piersią, matka powinna stosować dietę bez produktów pochodzenia mlecznego. Natomiast, jeśli z jakiś względów dziecko nie może być karmione piersią, powinno otrzymywać preparat mlekozastępczy, w którym białko mleka krowiego jest przetworzone w taki sposób, że układ pokarmowy niemowlaka doskonale sobie z nim radzi. W momencie, gdy karmione piersią dziecko skończy już 6 miesięcy, powinno mieć rozszerzaną dietę. Bez produktów mlecznych ciężko jest zapewnić dziecku odpowiednią ilość i jakość składników odżywczych potrzebną do prawidłowego rozwoju. Dlatego Nestle stworzyło Nestle Sinlac. Jest to produkt, który dostarcza odpowiedniej ilości białka, witamin i składników mineralnych dla starszych niemowląt i dzieci.

Czym jest Nestle Sinlac?

Firma Nestle z myślą o małych alergikach i ich problemach z brzuszkami stworzyło pełnowartościowy posiłek o wysokiej wartości odżywczej. Produkt można podawać już od 4 miesiąca życia i nie zawiera białka mleka krowiego, laktozy, glutenu oraz białka sojowego. Sinlac powstaje z mąki ryżowej i mączki chleba świętojańskiego, czyli z rośliny strączkowej o bardzo niskich wartościach alergizujących. Ma wysoką zawartość białka oraz składników mineralnych. Jak wiadomo, ryż jest świetnym, lekkostrawnym, niezawierającym glutenu produktem, niezawierającym glutenu produktem, warto więc, by był obecny w diecie każdego malucha. Zwykle najczęściej jako pierwszy posiłek przy rozszerzaniu diety.

Zdrowy brzuszek bez mleka

Alergik lub maluch z nietolerancją pokarmową może być karmiony zdrowo bez mleka. Nestle Sinlac to pełnowartościowy posiłek, który zapewnia zdrowy rozwój dziecka. Zawiera Bifidus BL, czyli aktywne kultury bakterii Bifidobacterium lactis, które naturalnie zasiedlają przewód pokarmowy dzieci karmionych piersią. Obecność immunoskładników, takich jak cynk, żelazo, witaminy A i C, pozwala wspierać naturalną odporność maluszka dzień po dniu. Produkt ten może być składnikiem wielu dań, zapobiegając monotonni i jednoskładnikowości w diecie dziecka. Wykorzystując go, można przygotować kaszki, placuszki, babeczki, zapiekanki, puree czy lane kluski. Nestle dba o to, prezentując na swojej stronie mnóstwo przepisów, które z łatwością przygotujemy w domu przy użyciu Sinlac.

Nie tylko dla dziecka

By lepiej radzić sobie z alergią lub nietolerancją dziecka, również karmiąca mama może korzystać z dań przygotowywanych na bazie tego produktu. Świetnie sprawdzą się jako śniadanie, kolacja, czy pełnowartościowa przekąska. W ten sposób mama może stosować dietę bezmleczną, która zawiera odpowiednią ilość białka oraz składników mineralnych potrzebnych zarówno jej, jak i dziecku karmionemu piersią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *