Niania elektroniczna z kamerą to wygoda dla Ciebie i Twojej rodziny

Mamy mają to do siebie, że otaczają troską całą swoją rodzinę. Robią to zupełnie naturalnie i często nieświadomie, kierując się instynktowną potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa swoim najbliższym. Kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze dzieci, wiele kobiet zmienia sposób patrzenia na otaczającą je rzeczywistość. W końcu świat jest taki duży i tak wiele niebezpieczeństw czyha na małego człowieka, nieświadomego tak licznych zagrożeń!

fot. xblitz.pl

W pierwszych miesiącach życia dziecka dużą pomocą dla troskliwych mam może być niania elektroniczna z kamerą. To urządzenie na miarę XXI wieku, które realizuje monitoring dziecka pozostawionego w innym pomieszczeniu niż rodzice. Wydawać by się mogło, że to nic odkrywczego, ale taki schemat działania może okazać się nieocenioną pomocą dla mam, które podczas drzemki malucha chcą ugotować obiad albo oddać się pracy zawodowej w gabinecie obok. Warto podkreślić, że choć nie jest to produkt pierwszej potrzeby podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka, to z drugiej strony nie jest to też astronomiczny wydatek (najtańszą nianię można kupić już za dwieście złotych). W niektórych sytuacjach jej pomoc jest nieoceniona i sprawdza się doprawdy znakomicie. Taka elektroniczna niania to przecież mobilna opiekunka, czyli poręczne urządzenie, które przydaje się w dużym domu oraz w wymagającej szczególnej troski opiece nad wcześniakiem.

W XXI wieku większość producentów wyposaża nianie elektroniczne w nowoczesne kamery, różne czujniki oraz monitory oddechu. Zastosowanie tych ostatnich może uratować szkraba z poważnych opresji! Monitor oddechu pozwala zapobiec syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej, który może wystąpić w pierwszym roku życia niemowlęcia. Monitor profesjonalnie kontroluje oddech dziecka za sprawą dysków sensorowych, które wkłada się pod materacyk łóżeczka. Urządzenie natychmiast informuje rodziców o zatrzymaniu oddechu maluszka (a dokładnie już po 15–20 sekundach od zarejestrowania ostatniego oddechu). To wygodne urządzenie może też mierzyć temperaturę oraz poziom wilgotności w pomieszczeniu, a te parametry mają duże znaczenie w opiece nad małym dzieckiem. Najprostsze i najtańsze modele działają na zasadzie walkie-talkie, natomiast droższe i bardziej złożone mogą mieć po kilkanaście funkcji i być prawdziwym cudem techniki. Wśród najnowszych „niań” prym wiodą modele z dostępem do wi-fi, nianie audio i audio-wideo.

Niania elektroniczna pośredniczy w obserwacji szkraba przez rodziców, kiedy znajdują się oni w innym pomieszczeniu. Schemat działania niani opiera się na kompatybilnej pracy dwóch urządzeń – nadajnika wyposażonego w mikrofon (w nowoczesnych modelach urządzenie może być wyposażone także w kamerkę), który umieszcza się w pokoju malucha, oraz odbiornika z głośnikami, który powinien znajdować się tam, gdzie mama lub tata. Jak to działa? Wbrew pozorom bardzo prosto! Nadajnik za pomocą fal radiowych przesyła do odbiornika wszystkie dźwięki lub szmery oraz obraz, które zarejestruje w dziecięcym pokoju.

Niania elektroniczna to wygodne rozwiązanie, które w zależności od modelu umożliwia podsłuchiwanie niemowlęcia albo podglądanie, jak szkrab śpi. Są też niańki umożliwiające bezpośredni kontakt głosowy z maluszkiem za sprawą wbudowanego nadajnika, do którego rodzic może powiedzieć kilka słów i podjąć próbę uspokojenia dziecka na odległość.

Nianie elektroniczne to wygodne rozwiązanie na miarę rodziców XXI wieku, w które naprawdę warto się zaopatrzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *