Niezbędnik świadkowej czyli co może przydać się na weselu

Bycie świadkową to ogromny zaszczyt, przyjemność i przywilej przyjaciółki. Ale to także duża odpowiedzialność i niecodzienne wyzwanie. Trzeba towarzyszyć pannie młodej podczas ostatnich przygotowań do ślubu, ale także zadbać o to, aby przez całe wesele czuła się komfortowo i wyjątkowo. O czym warto pamiętać w dniu ślubu swojej przyjaciółki?

Kosmetyki do makijażu

Zwykle profesjonalny makijaż ślubny wykonywany jest na kilka godzin przed ceremonią. Nawet najlepszy make up może nieco się zetrzeć, gdy świeżo upieczona żona uroni łzę wzruszenia i gdy podczas składania życzeń każdy gość zechce ją tradycyjnie ucałować w policzek. Dlatego tak ważne jest, aby druhna miała w pogotowiu kilka kolorowych kosmetyków oraz płyn micelarny na wypadek gdyby trzeba było zmyć rozmazany element makijażu. Do niezbędnego minimum należy podkład, puder, szminka, balsam do ust, tusz do rzęs, bibułki matujące oraz korektor. Przydać się może także rozświetlacz, aby przez całą noc twarz wyglądała promiennie oraz kilka cieni do ewentualnych poprawek makijażu oczu.

Zestaw na wypadek miesiączki

Jak wiadomo, miesiączka potrafi pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Stres związany ze ślubem i weselem może dodatkowo wpłynąć na rozregulowanie cyklu. Dobrze przygotowana świadkowa powinna mieć przy sobie w trakcie uroczystości tampony lub podpaski, chusteczki do higieny intymnej oraz ewentualnie czystą bieliznę.  Jeśli dopadnie ją ból,  dobrze byłoby mieć pod ręką także lek przeciwbólowy z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) np. saszetki z granulatem lub tabletki z deksketoprofenem. Lek pomoże szybko złagodzić ból menstruacyjny, może być stosowany przed posiłkiem i można go stosować gdy nie toleruje się laktozy.

Opatrunki i niezbędne leki

Otarcie naskórka przez niewygodne obuwie może wymagać przemycia wodą i mydłem oraz założenia opatrunku. W apteczce świadkowej powinny znaleźć się plastry w różnym rozmiarach oraz coś do odkażania ran. Może przydać się także lek na biegunkę, na alergię oraz wspomniany wyżej lek przeciwbólowy.

Mały zestaw krawiecki

W razie gdy podczas tańca suknia pani młodej ulegnie zniszczeniu, warto mieć w zanadrzu igłę i nici w odcieniu sukni oraz szpilki i agrafki. Taki zestaw umożliwia dokonanie doraźnych poprawek krawieckich w kryzysowej sytuacji. Trzeba też pamiętać o tym, że pończochy lub rajstopy mogą się porwać. Dobrze mieć przy sobie zapasową parę. W wyjątkowej sytuacji, gdy oczko nie jest zbyt duże, można także posłużyć się bezbarwnym lakierem do paznokci.

Produkty do poprawienia fryzury

Podczas szalonej, weselnej zabawy fryzura pani młodej może się nieco zniszczyć. W takiej sytuacji przydatne okazać się mogą wsuwki w kolorze włosów, spinki ,,żabki”, gumka do włosów, grzebień, szczotka oraz lakier do włosów i mocny utrwalający żel. Gdy fryzura straci objętość dobrze sprawdzi się puder unoszący włosy. Jeżeli istnieje potrzeba, można także spakować małą prostownicę lub lokówkę.

Inne potrzebne produkty

Jest też kilka rzeczy, które nie pasują do żadnej kategorii, ale nie może ich zabraknąć w torebce świadkowej. Należy do nich taśma klejąca, szczoteczka i pasta do zębów, parasolka, pilniczek do paznokci, nożyczki, mocny klej, chusteczki i dezodorant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *