Stanowisko konsultacyjne, które znajdzie się w namiocie usytuowanym naprzeciwko wesołego miasteczka od strony ulicy Żwirki i Wigury, otwarte będzie od godziny 11:00 do 17:00. Bezpłatnych porad udzielać w nim będą lekarze zrzeszeni w Stowarzyszeniu: dr n. med. Grzegorz Paruszkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Dobra Nocka", dr n. med. Hanna Szymanik-Grzelak z Katedry i Kliniki Pediatrii i Nefrologii Akademii Medycznej w  Warszawie oraz dr n. med. Beata Jurkiewicz, ordynator Oddziału Chirurgii Dziecięcej z Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.

Moczenie nocne jest najczęstszym – po schorzeniu alergicznym – przewlekłym  problemem zdrowotnym u dzieci. Dotyka w Polsce blisko 300 tys. z nich. Panuje opinia, że jest ono tylko nieprawidłowym nawykiem lub nawet wynika z lenistwa dziecka. Stąd też wiele moczących się dzieci w ogóle nie trafia do lekarza lub zgłasza się do niego zbyt późno.

Ignorowanie tego schorzenia może spowodować u dziecka wtórne zaburzenia emocjonalne, być przyczyną nieprawidłowych kontaktów z rówieśnikami i konfliktów w rodzinie. Nie powinno się przyjmować postawy biernego oczekiwania, ale jak najszybciej zasięgnąć porady lekarskiej. Dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację bezpłatnych konsultacji medycznych, by w ten sposób ułatwić pierwszy kontakt ze specjalistą i zachęcić rodziców do zajęcia się tym problemem – mówi dr Grzegorz Paruszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia "Dobra Nocka".

Warszawski Piknik Rodzinny organizowany jest przez Ośrodek Kultury Ochoty. W programie imprezy znajdują się koncerty takich zespołów jak Vava Muffin, Maleo Reggae Rockers, Carantouchill i Reelandia, a także pokazy grup tanecznych i wokalnych działających przy Ośrodku. Ponadto uczestnicy Pikniku będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych, muzycznych, literackich, ceramicznych i sportowych. Imprezę poprowadzą Steffen Moeller i Róża Cieślińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *