Nikotyna jest substancją, która nawet w małych dawkach mocno działa na ośrodkowy i autonomiczny układ nerwowy, powodując nie tylko pobudzenie receptorów tzw. „nikotynowych”, ale i zwiększenie ich liczby. Wywołuje to mechanizm „błędnego koła”, gdzie dostarczanie bodźca powoduje zwiększenie poziomu tolerancji, czyli nasilenie uzależnienia. Głównym problemem dla osób chcących rzucić palenie jest głód nikotynowy.

Plastry NiQuitin –  skuteczność
Plastry z nikotyną  przez środowisko medyczne uznane są za środek skutecznie pomagający palaczom rzucić palenie. Ryzyko, że osoby stosujące je przeniosą swoje uzależnienie od nikotyny z palenia na plastry jest bardzo niskie. Po pierwsze, źródło nikotyny zostało oddzielone od nałogu palenia (czynników psychologicznych i społecznych, a więc zachowań związanych z paleniem). Po drugie, sposób dostarczania nikotyny z plastra jest inny niż z papierosów – nikotyna jest powoli wchłaniana przez skórę do krwiobiegu. W związku z tym plaster nikotynowy nie daje skokowego i szczytowo-wysokiego poziomu dawki nikotyny, który ma związek z uzależnieniem od nikotyny. Stopniowa redukcja poziomu nikotyny pozwala osobom uzależnionym uwolnić się od nałogu.

 
Badania wykazały, że plastry NiQuitin są dwukrotnie skuteczniejsze aniżeli placebo2, a po  3 latach leczenia za ich pomocą skuteczność kuracji była ponad  2,5 krotnie wyższa niż przy stosowaniu palcebo. 3

Plaster to doskonały wybór dla osoby rzucającej palenie i poszukującej dyskretnej, stosowanej raz na dobę Nikotynowej Terapii Zastępczej. Używanie plastrów NiQuitinŽ polecamy połączyć z bezpłatnym  Indywidualnym Planem Rzucenia Palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆTM.

Plastry NiQuitin – bezpieczeństwo
Plastry NiQuitin są dostępne bez recepty. Ponad 120 milionów plastrów NiQuitin sprzedano na całym świecie ponad 12 milionom ludzi, uzyskując bardzo pozytywne raporty na temat ich bezpieczeństwa (dane: GSK, www.niquitin.pl).

Plastry NiQuitin – wygoda
Plastry NiQuitin można po prostu przykleić rano i nosić przez 24 godziny.
W związku z tym osoby je stosujące nie potrzebują regularnego "dozowania", tak jak w przypadku gum. Po prawidłowej aplikacji plaster NiQuitin nie zakłóca normalnego trybu życia. – można z nim np. brać prysznic i pływać.

Indywidualny Plan Rzucenia Palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆTM

Aby zachęcić palaczy do podjęcia 8 lub 10 tygodniowej kuracji plastrami NiQuitin  i pomóc tym, którzy już się na nią zdecydowali, stworzyliśmy Indywidualny Plan Rzucenia Palenia ZDECYDOWANI NIE PALIĆT. Plan – dostępny na stronie www.niquitin.pl dostarcza przyjacielskich, praktycznych porad, które dostosowane są indywidualnie do stylu życia i przyzwyczajeń osoby rzucającej palenie – bez względu na wiek i stopień dotychczasowego uzależnienia.

Plastry NiQuitin – podsumowanie:

  • zmniejszają głód nikotynowy, co pozwala palaczom odnieść sukces
  • są dwukrotnie skuteczniejsze niż palcebo
  • skuteczność plastrów jest długotrwała
  • 24 – godzinne, wygodne w użyciu
  • posiadają specjalną membranę „dbającą” o uwalnianie nikotyny w odpowiednich dawkach przez cała dobę, są bezpieczne
  • dostępne są  w trzech wersjach – z różną zawartością nikotyny: 21 mg, 14 mg, 7 mg; mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb każdego rzucającego nałóg
  • są dyskretne i łatwe w użyciu.

Uwaga: Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie, oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Skrócona informacja o leku: NiQuitin system transdermalny; Skład: jeden plaster zawiera odpowiednio 114 mg, 78 mg lub 36 mg nikotyny (uwalniające 21, 14 lub 7 mg nikotyny na dobę). Wskazania: łagodzenie objawów wynikających z odstawienia nikotyny, tj.: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, drażliwość, zaburzenia: nastroju, snu, koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, Armii Ludowej 26, 00-609 Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *