Od rana do wieczora aksamitna i matowa

Tłusta cera brzydko błyszczy się na całej twarzy, mieszana przede wszystkim na linii T – czole, nosie, brodzie. Pracę gruczołów łojowych wzmaga wysoka temperatura, podenerwowanie i stres. Jak temu zaradzić?

  • Nienagannie czysta skóra twarzy

Zmywaj makijaż delikatnie – podrażniona tłusta skóra wydziela jeszcze więcej sebum niż zwykle. Nie używaj kosmetyków zbytnio odtłuszczających i wysuszających: zwyczajnych mydeł, alkoholowych toników. Stosuj łagodne żele z wyciągami roślinnymi, zmywalne wodą, np. Vichy, czy Floriny. Możesz też wybrać preparat oczyszczający skórę bez użycia wody, np. Effaclar – La Roche- -Posay. Zmywa makijaż jak mleczko, ale nie pozostawia tłustej warstwy i zapobiega powstawaniu zaskórników. Potem przetrzyj twarz tonikiem i nałóż krem dla cery tłustej lub mieszanej.

Propozycje kosmetyków:
Żel antybakteryjny do mycia twarzy – Florina (8,50 zł)

  • Na dobry poczatek dnia

Przemyj twarz tonikiem do cery tłustej i mieszanej, matującym i ściągającym pory. Gdy dzień zapowiada się upalnie, przykładaj do twarzy kostki lodu – obkurczone pory produkują mniej sebum – tłustej wydzieliny. Możesz też przemyć twarz wodą z dodatkiem soku cytrynowego, kwaśne środowisko utrudnia dostęp bakteriom. Teraz kolej na krem, który nawilża skórę i nadaje jej wygląd aksamitnie matowy. Zwykle zawiera on mikrogranulki, które absorbują nadmiar tłuszczu, i zmniejsza przetłuszczanie się cery.

Propozycje kosmetyków:
Krem matujący – Soraya (15 zł).
Tonik matujący Flos-Lek (9 zł).
Tonik odświeżająco-matujący Lirene – Eris (13,50 zł).
Żel do mycia twarzy Soraya (12 zł)

Źródło: "Przyjaciółka"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *