Panele prysznicowe – czym się kierować przy wyborze?

Kabiny prysznicowe zawojowały serca Polaków i pojawiają się one teraz niemal w każdej łazience. Wynika to głównie z tego, że codzienny prysznic stał się normą, a korzystanie z kabiny prysznicowej jest wygodniejsze i szybsze niż kąpiel w wannie. Chcemy jednak stale podnosić komfort korzystania z prysznica, dlatego coraz częściej zwykłe baterie prysznicowe są zastępowane przez panele prysznicowe. Zobaczmy, czym się kierować przy ich wyborze.

Miejsce montażu

Jednym z pierwszych dylematów, przed którym stoimy chcąc wybrać panel prysznicowy, jest miejsce jego montażu. Panele takie mogą być montowane zarówno na ścianie kabiny, jak i w jej narożniku. Wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki kształt ma kabina. W kabinach prostokątnych panel montowany jest zwykle na krótszej ścianie, bo to gwarantuje wygodę podczas kąpieli i nie powoduje znaczącego zmniejszenia przestrzeni we wnętrzu kabiny. W przypadku kabin prostokątnych z powodzeniem można zdecydować się na montaż w narożniku. Taka decyzja wymaga jednak sprawdzenia, czy wybrany model panelu umożliwia taki montaż. Zdecydowana większość dostępnych na rynku paneli może być instalowana zarówno w narożniku, jak i na ścianie, ale dla bezpieczeństwa warto to sprawdzić przed ich zakupem.

Rozkład dysz

Drugim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest liczba i rozkład dysz do wody. Zwykle jest kilka dysz umieszczonych na różnej wysokości. Niektóre z paneli dają możliwość regulacji kierunku strumienia wody, inne takiej opcji nie mają. Warto jednak zastanowić się, na jakim rodzaju hydromasażu najbardziej nam zależy i od tego uzależnić wybór modelu panelu.

Z termostatem czy bez?

Kolejnym dylematem, który należy rozwiązać, jest kwestia termostatu. Na rynku możemy znaleźć zarówno panele prysznicowe z termostatem, jak i bez niego. Termostat co prawda gwarantuje nam stałą temperaturę wody, ale nie może być instalowany przy przepływowych ogrzewaczach wody, zarówno gazowych, jak i elektrycznych. Zanim więc będziemy się zastanawiać, czy możemy go wybrać, sprawdźmy czy przy naszym systemie ogrzewania ciepłej wody, termostat taki może zostać zainstalowany.

Wygląd paneli

Nie chcielibyśmy powiedzieć, że wybór paneli do prysznica powinien dotyczyć wyłącznie kwestii technicznych. Owszem, one są niezwykle ważne, ale równie ważne, a dla niektórych nawet ważniejsze, są sprawy estetyczne. Wybierając panel do naszej łazienki powinniśmy dopasować jego styl do wnętrza oraz do pozostałej armatury łazienkowej. Jeśli chcemy osiągnąć doskonały efekt aranżacyjny, to wszystkie te elementy powinny być w tym samym stylu.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Panele-Prysznicowe-312.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *