Pędzle do podkładu – dlaczego ich odpowiedni dobór jest tak ważny dla makijażu?

Dziś malujemy się bardziej świadomie niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. I nie chodzi wyłącznie o sięganie po naturalne kosmetyki, które są po prostu lepsze dla naszej skóry. Coraz więcej z nas rozumie również, jak ważne są odpowiednie akcesoria do ich nakładania, na przykład pędzle do podkładu.

Po co tyle kombinacji? Czy pędzle do podkładu to wymysł marketingowców? A może po prostu ekstrawaganckie narzędzie dla profesjonalnych wizażystów? Okazuje się, że niekoniecznie. Chcesz wiedzieć, dlaczego? Wyjaśniamy.

Podkład nałożony dobrze… czyli jak?

Podkład jest kosmetykiem, po który niemal każda z nas sięga na co dzień. To podstawa każdego makijażu – sposób na wyrównanie kolorytu cery, ukrycie niedoskonałości, rozświetlenie czy zmatowienie skóry twarzy, by wydawała się promienna i zadbana. A żeby tak było, trzeba dobrać właściwy podkład – jego typ, jakość oraz odcień i tonację kolorystyczną, potem zaś prawidłowo go nałożyć – tak, by po pierwsze, wyglądał naturalnie „stapiając się” ze skórą, po drugie, by trzymał się cały dzień. A po trzecie – aby docierał we wszystkie zakamarki – np. w okolice płatków nosa i zakrywał to, co zakryć trzeba. Niestety dłonią tego nie zrobimy – nawet wykonując skomplikowane ruchy, uklepując i wgniatając kosmetyk. A pędzle do podkładu są doskonałym ułatwieniem – niezależnie, czy nakładasz sypki podkład mineralny, czy ten w płynnej postaci.

Zdejmij maskę!

Pędzle do podkładu to przede wszystkim precyzja nakładania. Zanurzając je w kosmetyku nabieramy jego odpowiednią ilość i mamy szansę rozprowadzić go dokładnie po całym owalu twarzy. Muskając tylko skórę lub delikatnie ją „stemplując” możemy być pewne, że warstwa nie będzie zbyt gruba. Bo przecież na twarz nie nakładamy grubej warstwy, która ma utworzyć z daleka widoczną maskę, a naturalną i delikatną warstewkę, która podkreśli świeży wygląd.

Co zrobić w sytuacjach, gdy okolicach nosa, na czole czy policzkach potrzebujemy mocniejszego krycia? Wtedy za pomocą pędzla, możemy nałożyć tam kolejną, cienką warstwę i krok po krok zatuszować mankamenty urody.

Ciesz się trwałością makijażu

Podkład nałożony na twarz pędzlem dokładniej wnika w pory skóry i utrzyma się na niej dłużej niż ten, który tylko rozetrzesz pobieżnie dłonią. To szczególnie ważne, gdy sięgasz po podkłady mineralne, które potrzebują porządnego wklepania dla lepszego efektu. Wystarczy potem delikatne muśnięcie skóry transparentnym pudrem i gotowe!

Nie taki diabeł straszny

Pędzli nie trzeba się obawiać. Wystarczy wybrać dobrej jakości produkt, by poradzić sobie z aplikacją podkładu nawet za pierwszym razem. Dobrze sprawdzą się np. pędzle zaprojektowane i wykonane przez Annabelle Minerals – cenioną markę znaną z naturalnych kosmetyków mineralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *