PERFECTA No Problem – prawdziwy kiler bakterii

W Laboratorium Dax Cosmetics powstała seria bogata w składniki aktywne takie jak: wyciągi z arbuza, granatu i gruszki, kwasy AHA, Sebocontrol, która niezwykle skutecznie likwiduje wypryski i stany zapalne skóry, odblokowuje pory i matuje na wiele godzin. Nowością serii Perfecta No Problem! jest podział preparatów ze względu na płeć, a tworzy ją 9 preparatów: 3 dla dziewcząt z wyciągiem z arbuza Antytrądzikowy tonik matujący, Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami, Antytrądzikowe mleczko do demakijażu, 2 dla chłopców z wyciągiem z granatu Antytrądzikowy tonik matujący, Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami, oraz 4 uniwersalne z wyciągiem z gruszki Antytrądzikowy punktowy reduktor wyprysków, Antytrądzikowy korektor, Antrądzikowy krem matujący, Antytrądzikowa maseczka głęboko oczyszczająca.

Problem: cera trądzikowa – Cera trądzikowa w największym stopniu dotyka osoby młode, głównie w okresie dojrzewania. Taka cera jest tłusta, szarawa, wyraźnie zmęczona i podrażniona. Ropne wypryski u młodych osób występują najczęściej w strefie T, często pojawiają się także stany zapalne skóry. W niektórych przypadkach, kiedy stan zapalny przedłuża się i rozprzestrzenia konieczna jest nawet wizyta u lekarza, który zdiagnozuje przyczynę takiego stanu skóry i zaleci odpowiednie leczenie. Najczęściej jednak odpowiednia, staranna pielęgnacja skutecznie radzi sobie z niechcianymi krostkami. Trzeba jednak pamiętać, że trądzik powraca, dlatego też tak ważna jest systematyczność i staranność w pielęgnacji skóry trądzikowej. Trądzik to jednak nie tylko zmora młodości. Coraz częściej bowiem problem z wypryskami mają osoby po 30 roku życia. W tym wieku wypryski pojawiają się najczęściej w dolnej części twarzy i głównie związane są z gospodarką hormonalną, często wypryski pojawiają się pod wpływem stresujących sytuacji, bądź też nieodpowiedniej diety. 


Pryszcze? No problem!
– Trądzikowa cera potrzebuje wyjątkowo starannej opieki. Codzienną pielęgnacje najlepiej rozpocząć od antybakteryjnego żelu do mycia twarzy (np. z mikrogranulkami które delikatnie pobudzą skórę), który działa oczyszczająco, ale także przyjemnie orzeźwia zaspaną skórę.

Po takim przebudzeniu, pora na tonizowanie. Dla cery trądzikowej idealne będzie tonik o wzmocnionym działaniu, który delikatnie zdezynfekuje skórę i zapobiegnie świeceniu.
Choć cera skłonna do trądziku to w większości cera tłusta, to również potrzebuje nawilżenia. Krem przeznaczony dla takiej cery, ma za zadanie zmniejszyć trądzik i zapobiegać powstawaniu następnych krostek, zmniejszyć łojotok, ale też równocześnie nawilżać skórę. Taki preparat powinien łagodzić zmiany bakteryjne, dlatego często zawiera delikatne kwasy owocowe (np. wyciąg z gruszki), składniki lekko złuszczające i wygładzające cerę.

Dzień należy obowiązkowo zakończyć dokładnym demakijażem (w przypadku pań) i zmyciem z twarzy dziennego ładunku bakterii. Raz w tygodniu dobrze jest także zafundować sobie antybakteryjną maseczkę, a w razie nagłych „wyskoków” na twarzy można użyć punktowo silniejszy preparat (reduktor wyprysków), który przyspieszy likwidację pojedynczych krostek.  Oczywiście zdarza się czasem, że nic nie zahamuje podstępnych krostek, które zawsze wyskakują w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie, wtedy pozostaje tylko odpowiednio je zamaskować używając antybakteryjnego korektora.

PERFECTA No Problem – prawdziwy kiler bakterii – Perfecta No Problem! to nowa seria stworzona z myślą o osobach, które borykają się z problemem wyprysków i zaskórników oraz nadmiernego błyszczenia się skóry. Bogata kombinacja składników aktywnych takich jak: wyciągi z arbuza, granatu i gruszki, alantoina, kwasy AHA, glinka termalna, kompleks Sebocontrol, itd., niezwykle skutecznie likwiduje wypryski i stany zapalne skóry, odblokowują pory i matują skórę na wiele godzin W skład serii wchodzi 9 preparatów:

Dla dziewcząt (z wyciągiem z arbuza) – Antytrądzikowy tonik matujący o wzmocnionym działaniu (oczyszcza i odświeża, odblokowuje i zmniejsza pory,  matuje, wygładza, zapobiega powstawaniu wyprysków) Cena: ok. 7,10 zł

– Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami  (głęboko oczyszcza, odblokowuje i zmniejsza poryè hamuje stany zapalne, wygładza, zapobiega powstawaniu wyprysków) Cena: ok. 7,70 zł

– Antytrądzikowe mleczko do demakijażu twarzy i oczu, (oczyszcza i usuwa makijaż, odblokowuje pory, matuje, wygładza, odświeza nawilża) Cena: ok.  7,10 zł

Dla chłopców (z wyciągiem z granatu) – Antytrądzikowy tonik matujący o wzmocnionym działaniu (oczyszcza i odświeża, odblokowuje i zmniejsza pory, matuje, rewitalizuje, zapobiega powstawaniu wyprysków) Cena: ok. 7,10 zł

– Antytrądzikowy żel do mycia twarzy z mikrogranulkami  (głęboko oczyszcza,  odblokowuje i zmniejsza poryè hamuje stany zapalne, rewitalizuje, zapobiega powstawaniu wyprysków) Cena: ok. 7,70 zł

Dla każdego (z wyciągiem z gruszki) – Antytrądzikowy punktowy reduktor wyprysków (działa przeciwzapalnie, oczyszcza pory, hamuje powstawanie nowych wykwitów,  łagodzi podrażnienia,  szybko likwiduje wypryski) Cena: ok. 6,70 zł

z wyciągiem z gruszki

– Antytrądzikowy korektor maskujący wypryski (tuszuje wypryski i niedoskonałości,  wysusza wypryski, hamuje powstawanie nowych wykwitów è nie zatyka porów,  wyrównuje kolorystykę) Cena: ok. 8,80 zł

– Antrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry, (matuje i nawilża,  odblokowuje i zmniejsza pory è redukuje widoczność blizn i przebarwień,  wygładza,  przyspiesza gojenie wyprysków, chroni)
Cena: ok. 8,30 zł

– Antytrądzikowa maseczka głęboko oczyszczająca (intensywnie nawilża i regeneruje,  wysusza wypryski, odblokowuje i zmniejsza pory,  matuje na wiele godzin,  idealnie oczyszcza) Cena: ok. 8,00 zł

Dla dziewcząt (z wyciągiem z arbuza) – Antytrądzikowy tonik matujący o wzmocnionym działaniu perfecta no problem.
Poj.: 175 ml Cena: ok. 7,10 zł

z wyciągiem z arbuza

Antybakteryjny tonik matujący o wzmocnionym działaniu z wyciągiem z arbuza, z cynkiem i kwasami AHA,  idealnie oczyszcza i odświeża skórę, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność,  matuje skórę na wiele godzin, zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków oraz przyspiesza znikanie już istniejących, wyrównuje naskórek zapewniając skórze wyjątkową gładkość.

Sposób użycia: Nasączyć wacik i delikatnie rozprowadzić preparat na umytej skórze twarzy, szyi i dekoltu. Powtarzać czynność zmieniając waciki aż do momentu, kiedy nie będzie na nich śladu zanieczyszczeń. Stosować kilka razy dziennie.

Antytrądzikowy Żel domycia twarzy z mikrogranulkami perfecta no problem.
Poj.: 150 ml; Cena: ok. 7,70 zł

Antybakteryjny żel do mycia twarzy z wyciągiem z arbuza, wapniem i alantoiną, głęboko oczyszcza skórę usuwając nadmiar łoju i zanieczyszczenia, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność,  koi podrażnienia i hamuje stany zapalne, zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków oraz przyspiesza znikanie już istniejących, wygładza skórę nadając jej miękkość i delikatność.

Sposób użycia: Rano i wieczorem niewielką ilość żelu nanieść na zwilżone dłonie i delikatnie myć twarz wykonując okrężne ruchy. Spłukać dużą ilością wody. Następnie zaleca się przemyć twarz tonikiem i zastosować krem.

Antytrądzikowe beztłuszczowe mleczko do demakijażu twarzy i oczu perfecta no problem.
Poj.: 175 ml; Cena: ok.  7,10  zł

Antybakteryjne beztłuszczowe mleczko do oczyszczania twarzy i demakijażu oczu z wyciągiem z arbuza, magnezem i kompleksem Sebocontrol, które dokładnie usuwa makijaż i oczyszcza twarz, odświeża skórę usuwając nadmiar łoju, odblokowuje pory, zapewnia matowy wygląd, głęboko nawilża, czyni cerę miękką i jedwabiście gładką.

Sposób użycia: Nasączyć wacik mleczkiem i delikatnie rozprowadzić na skórze. Powtarzać czynność zmieniając wacik do momentu, aż nie będzie na nim śladu zanieczyszczeń. 

Dla chłopców (z wyciągiem z granatu) – Antytrądzikowy tonik matujący o wzocnionym działaniu perfecta no problem.
Poj.: 175 ml; Cena: ok. 7,10  zł

z wyciągiem z granatu

Antybakteryjny tonik matujący o wzmocnionym działaniu z wyciągiem z granatu, cynkiem i kwasami AHA, idealnie oczyszcza i odświeża skórę, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność,  matuje skórę na wiele godzin, zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków oraz przyspiesza znikanie już istniejących, wyrównuje naskórek zapewniając skórze wyjątkową gładkość.

Sposób użycia: Nasączyć wacik i delikatnie rozprowadzić preparat na umytej skórze twarzy, szyi i dekoltu. Powtarzać czynność zmieniając waciki aż do momentu, kiedy nie będzie na nich śladu zanieczyszczeń. Stosować kilka razy dziennie.

Antytrądzikowy Żel domycia twarzy z mikrogranulkami perfecta no problem.
Poj.: 150 ml; Cena: ok. 7,70 zł

Antybakteryjny żel do mycia twarzy z wyciągiem owocu granatu, wapniem i alantoiną, głęboko oczyszcza skórę usuwając nadmiar łoju i zanieczyszczenia, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność,  koi podrażnienia i hamuje stany zapalne,  zapobiega powstawaniu zaskórników i wyprysków oraz przyspiesza znikanie już istniejących, wygładza skórę nadając jej miękkość i delikatność.

Sposób użycia: Rano i wieczorem niewielką ilość żelu nanieść na zwilżone dłonie i delikatnie myć twarz wykonując okrężne ruchy. Spłukać dużą ilością wody. Następnie zaleca się przemyć twarz tonikiem i zastosować krem.

Dla każdego (z wyciągiem z gruszki) – Antytrądzikowy reduktor wyprysków perfecta no problem.
Poj.: 15 ml; Cena: ok. 6,70 zł

Antybakteryjny punktowy reduktor wyprysków z wyciągiem z gruszki, miedzią i triclosanem, szybko likwiduje wypryski i stany zapalne skóry, hamuje powstawanie nowych wykwitów, działa przeciwzapalnie, oczyszcza pory, łagodzi podrażnienia.

Sposób użycia: Nałożyć cienką warstwą miejscowo na wypryski, zaskórniki, grudki lub krosty. Aplikację powtarzać kilka razy dziennie.

Antytrądzikowy korektor maskujący wypryski perfecta no problem.
Poj.: 2 ml; Cena: ok. 8,80 zł

Antybakteryjny korektor maskujący wypryski z wyciągiem z gruszki, triclosanem i glinką kaolinową,  doskonale tuszuje wypryski i wszelkie niedoskonałości cery, wysusza zmiany trądzikowe i przyspiesza gojenie, zapobiega powstawaniu nowych wykwitów, nie zatyka porów, wyrównuje koloryt cery zapewniając idealny wygląd.

Sposób użycia: Za pomocą pędzelka nałożyć miejscowo na wypryski, zaskórniki, blizny, przebarwienia lub inne niedoskonałości cery.

Antytrądzikowy krem matujący redukujący blizny i przebarwienia skóry perfecta no problem.
Poj.: 50 ml; Cena: ok. 8,30 zł

Antybakteryjny krem matujący niezwykle skutecznie redukujący blizny i przebarwienia potrądzikowe z gruszką, potasem i perłami matującymi, znacznie przyspiesza gojenie wyprysków, hamuje powstawanie nowych wykwitów, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność, redukuje widoczność blizn i przebarwień potrądzikowych, długotrwale matuje i nawilża, doskonale wygładza, chroni przed promieniami UVA/UVB.

Sposób użycia: Rano i wieczorem nakładać na oczyszczoną twarz, zwracając szczególną uwagę na miejsca występowania zmian potrądzikowych: blizn i przebarwień.

Antytrądzikowa maseczka głęboko oczyszczająca perfecta no problem.
Poj.: 60 ml; Cena: ok. 8,00 zł

Antybakteryjną maseczkę oczyszczającą z gruszką, krzemem i glinką termalną, idealnie oczyszcza skórę, wysusza wypryski, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność, matuje skórę na wiele godzin, intensywnie nawilża.

Sposób użycia: Nałożyć maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy omijając okolice oczu. Po około 10 minutach kolistymi ruchami wykonać delikatny masaż twarzy, a następnie zmyć pozostałości preparatu letnią wodą.

WYCIĄG Z ARBUZA – zwany inaczej kawonem należy do rodziny dyniowatych. Miąższ owocu jest niezwykle soczysty, różowo czerwony, lekko słodki i aromatyczny, z licznymi czarnymi i białawymi pestkami. Arbuz wywodzi się z Afryki. Do dzisiaj rosną tam dzikie odmiany tej rośliny. Arbuzy są niskokaloryczne. Świetnie gaszą pragnienie. Dostarczają pektyn i błonnika, które wspomagają pracę jelit i sprzyjają usuwaniu cholesterolu z organizmu. Oprócz niewielkiej ilości sacharozy zawierają głównie fruktozę i glukozę, dlatego mogą je jadać bez obawy osoby zagrożone cukrzycą. Stanowią źródło cennych biopierwiastków: fosforu, żelaza, potasu oraz witamin z grupy B, kwasu foliowego, witaminy C, a także beta-karotenu i likopenu, pomocnych w profilaktyce przeciwnowotworowej. W kosmetyce cenni się go ze względu na jego działanie kojące. Działa uspokajająco na skórę, nade jej delikatność

Wyciąg z arbuza jest składnikiem kosmetyków dla dziewcząt Antytrądzikowego toniku matującego, Antytrądzikowy żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami, Antytrądzikowego mleczka do demakijażu z serii Perfecta No Problem

WYCIĄG Z GRANATU – działa nawilżająco, rewitalizująco  i przeciwzapalnie  na skórę. W kosmetyce znany jest także bardzo dobry wpływ granatu na włosy i paznokcie. Granat jest także cenionym afrodyzjakiem i był już ceniony w starożytności podobno Afrodyta, antyczna bogini miłości, sprowadziła owoc granatu z Persji na Cypr. Kusząco czerwony granat był także znany w starożytnym Rzymie, dla Cezara, miał wyjątkowe znaczenie: w nim kryła się bowiem tajemnica niezwykłej urody jego ukochanej, królowej Egiptu Kleopatry. Kleopatra spożywała owoc granatu świadoma jego kosmetycznych walorów. Już wtedy zauważyła, że składniki tego owocu mają zbawienny wpływ na jej skórę, włosy i paznokcie.
Wyciąg z granatu jest składnikiem kosmetyków dla chłopców Antytrądzikowego toniku matującego oraz Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami z serii Perfecta No Problem

WYCIĄG Z GRUSZKI – Owoc drzewa z rodziny różowatych. Gruszki są użytkowane i uprawiane od bardzo dawna, jednak dopiero w XVIII wieku wyhodowano w zachodniej Europie wartościowe odmiany, co spowodowało popularyzację tych owoców. We Francji, wytwarza się z gruszek napój alkoholowy – poire. Wyciąg z gruszki stosowany w kosmetologii jest bogaty w cukry proste: fruktozę, glukozę i sorbitol, witaminy (prowitamina A, C i grupy B), kwasy organiczne (jabłkowy, cytrynowy), polifenole o działaniu antywolnorodnikowym oraz minerały. Ma działanie wygładzające, kojące i nawilżające.

Wyciąg z gruszki jest składnikiem Antytrądzikowego punktowego reduktora wyprysków, Antytrądzikowego korektora, Antrądzikowego kremu matującego, Antytrądzikowej maseczki głęboko oczyszczającej z serii Perfecta No Problem

SEBOCONTROL – wyciąg z wiązówki błotnej, który redukuje nadmiar sebum (łoju) w skórze oraz zwęża średnicę porów. Wiązówka błotna posiada silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, jest doskonale tolerowana przez organizm. Ma silne działanie antybakteryjne.

Gallotaniny oraz ellataniny (polifenole) izolowane z wiązówki błotnej (Spiraea ulmaria). Sebocontrol ma potrójne działanie: redukuje nadmiar sebum (łoju) poprzez hamowanie syntezy enzymu 5-alfa-reduktazy odpowiedzialnego za jego powstawanie; zwęża średnicę porów; działa antybakteryjnie, przez co zapobiega komplikacjom trądzikowym. Wskutek działania tego składnika skóra staje się bardziej matowa i wygląda świeżo.

Sebocontrol jest składnikiem Antytrądzikowego mleczka do demakijażu z serii Perfecta No Problem

GLINKA KOALINOWA –  ma zdolności przyciągania, absorbowania i wydalania substancji toksycznych i nieprzyjaznych człowiekowi drobnoustrojów. Działa jednocześnie jak antybiotyk i antyseptyk, zapobiega rozmnażaniu bakterii przez wzmocnienie sił obronnych organizmu. Neutralizuje szkodliwe substancje i przyczynia się do zachowania właściwego pH krwi. Enzymy zawarte w glince oczyszczają krew. W glince kaolinowej oprócz krzemionki i glinu znajduje się wiele ważnych dla życia człowieka pierwiastków śladowych, takich jak magnez, tytan, żelazo, sód, potas, mangan, lit. Glinkę używa się do maseczek piękności, taka maseczka leczy bowiem trądzik, usuwa różne wykwity na twarzy, a także likwiduje zmarszczki.
Glinka koalinowa jest składnikiem Antytrądzikowego korektora z serii Perfecta No Problem

GLINKA TERMALNA (Thermal Alluvium) – osad wydobywany z głębokości 3 metrów z brzegów źródeł termalnych – rozdrabniany i suszony na słońcu. Łagodzi podrażnienia, posiada dużą siłę absorbowania sebum i innych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Stymuluje metabolizm, pobudza odnowę komórkową.

Glinka termalna (Thermal alluvium) to osad wydobywany z głębokości 3 metrów z brzegów źródeł termalnych, pochodzący ze zboczy wzgórz skalnych, skąd został przeniesiony przez strumień. Ta zerodowana przez tysiące lat skała jest rozdrabniania i suszona na słońcu, a następnie sterylizowana za pomocą promieni gamma.

Glinka termalna ma dużą siłę absorbowania sebum i innych zanieczyszczeń, dzięki czemu odblokowuje pory skóry. Przyspiesza gojenie i łagodzi podrażnienia. Działa delikatnie antybakteryjnie. Stymuluje metabolizm komórek, pobudzając ich odnowę biologiczną.
Glinka termalna jest składnikiem Antytrądzikowej maseczki głęboko oczyszczającej z serii Perfecta No Problem

KWASY AHA – kwasy owocowe o działaniu  lekko złuszczającym martwy naskórek, oczyszczają pory i regulują pracę gruczołów łojowych. Alfa-hydroksykwasy to kwasy owocowe występujące powszechnie w przyrodzie. W ich skład wchodzą: kwas glikolowy otrzymywany z soku trzciny cukrowej; kwas mlekowy, który powstaje podczas fermentacji cukru mlekowego i innych cukrów, występuje w kiszonych warzywach, kwaśnym mleku i owocach; kwas jabłkowy z różnych owoców; kwas cytrynowy występujący w cytrynach i ananasach; kwas salicylowy zawarty w roślinach i drzewach. Kwasy AHA regulują proces odnowy komórkowej, złuszczają zrogowaciałe, martwe komórki w zewnętrznej warstwie naskórka, dzięki czemu oczyszczają skórę i odblokowują pory. Regulują pracę gruczołów łojowych. Powodują wzrost ceramidów w naskórku na skutek stymulacji ich biosyntezy, co sprawia, że pełnią rolę dobrego nawilżacza skóry. Zmniejszają suchość skóry, poprawiają stan skóry skłonnej do powstawania zmarszczek. Wygładzają i poprawiają koloryt.

Kwasy AHA są składnikiem Antytrądzikowego toniku matującego dla dziewcząt i Antytrądzikowego toniku matującego dla chłopców z serii Perfecta No Problem

MIKROGRANULKI NYLONOWE – mikrocząsteczki nylonowe które działają peelingująco, usuwają  nadmiar serum i naskórka, pozostawiając skórę czystą i świeżą.
Mikrogranulki nylonowe są składnikiem Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla dziewcząt i Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla chłopców z serii Perfecta No Problem

MIKROPERŁY MATUJĄCE –  Mikrocząsteczki, które chłoną sebum w miejscach, gdzie występuje jego nadmiar. Matują skórę i ograniczają jej błyszczenie poprzez rozpraszanie światła. Mikroperły matujące są składnikiem Antrądzikowego kremu matującego z serii Perfecta No Problem


TRICLOSAN
– substancja chemiczna o silnych właściwościach  bakteriobójczych. Triclosan jest składnikiem Antytrądzikowego korektora z serii Perfecta No Problem

ALANTOINA – ma działanie kojące, łagodzi podrażnienia, pobudza regenerację tkanek, przyspiesza gojenie mikrouszkodzeń skóry, nawilża, wygładza i zmiękcza naskórek. Występuje m.in. w korzeniach żywokostu i w nasionach soi.

Alantoina jest składnikiem Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla dziewcząt i Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla chłopców z serii Perfecta No Problem

MINERAŁY:
Magnez
– pierwiastek. Ma działanie łagodzące. Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest materiałem budulcowym zębów i kości. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek i tłuszczy, aktywuje ponad 300 enzymów komórkowych szczególnie tych współdziałających z witaminami B, witaminą C i E . Magnez pomaga także w wbudowywaniu wapnia do szkliwa zębowego.
Magnes jest składnikiem Antytrądzikowego mleczka do demakijażu z serii Perfecta No Problem

Krzem – pierwiastek. Przyspiesza procesy gojenia. Zwiększa nawilżenie naskórka, chroni przed wolnymi rodnikami, regeneruje tkankę łączną. Jest to nie będący metalem pierwiastek który został niedawno dodany do listy mikroelementów. Bierze udział w syntezie kolagenu i prawidłowym rozwoju kośćca. Stężenie krzemu w surowicy krwi jest mniejsze niż w skórze. Niektórzy naukowcy twierdzą, że zmniejsza ryzyko miażdżycy, opóźnia proces starzenia, zapobiega osteoporozie i zwyrodnieniu stawów.
Krzem jest składnikiem Antytrądzikowej maseczki głęboko oczyszczającej z serii Perfecta No Problem

Miedź – pierwiastek. Wspomaga tworzenie melaniny. Miedź jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek, w tworzeniu kości i kolagenu, w prawidłowym gojeniu ran, we wchłanianiu i transporcie żelaza, w metabolizmie kwasów tłuszczowych i w powstawaniu RNA (kwasu rybonukleinowego).

Miedź jest składnikiem Antytrądzikowego punktowego reduktora wyprysków z serii Perfecta No Problem

Cynk – reguluje wydzielanie sebum poprzez hamowanie aktywności 5-alfa-reduktazy. Jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych występujących w naszym organizmie, wpływa na metabolizm ponad 200 reakcji, m.in. syntezę kwasów nukleinowych, aktywowanie koenzymów, różnicowanie i zdrowienie komórek. Ma korzystny wpływ na proces regeneracji tkanek i gojenie się ran. W Egipcie już pięć tysięcy lat temu stosowano maść cynkową do leczenia ran. Zapobiega infekcjom mikrobiologicznym, hamuje stany zapalne. Zwalcza wolne rodniki opóźniając proces starzenia skóry. Działa antybakteryjnie. Cynk jest niezbędny w syntezie białka, wpływa na metabolizm kolagenu. Przy jego niedoborze pojawiają się zmiany skórne, łojotok i trądzik.

Cynk jest składnikiem Antytrądzikowego toniku matującego dla dziewcząt i Antytrądzikowego toniku matującego dla chłopców z serii Perfecta No Problem

Potas –  pierwiastek który reguluje równowagę wodną w organizmie, wspomaga leczenie alergii.  Potas bezpośrednio związany jest z sodem i zapewnia prawidłową gospodarkę wodną organizmu. Uważa się, że jest także niezbędny do prawidłowego spalania węglowodanów i białek. Potas jest składnikiem Antrądzikowego kremu matującego z serii Perfecta No Problem

Wapń –  wspomaga witaminę C w budowaniu kolagenowej struktury włókien tkanki łącznej. Działa antyalergicznie i kojąco na podrażnioną skórę. Hamuje stany zapalne. Wapń wchodzi w skład materiału budulcowego kości i szkliwa. W sumie 99% tego pierwiastka buduje strukturę kości i szkliwa. Wapń przez cały czas podlega przemianom polegającym na wbudowywaniu do kości i szkliwa oraz resorpcji. Oprócz tego procesu jest wykorzystywany do przenoszenia impulsów nerwowych, do regulacji układu krzepnięcia, regulacji rytmu serca oraz wchłaniania witaminy B12. Układ hormonalny i witamina D wpływają na gospodarkę wapniową organizmu. Organizm nie jest w stanie wchłonąć tego pierwiastka bez udziału witaminy D. Ostatnie badania wykazały, iż wapń pełni bardzo znaczącą role w organizmie i prawdopodobnie wpływa także na kontrolę ciśnienia tętniczego. Prawidłowe stężenie wapnia redukuje ryzyko wystąpienia chorób serca, udarów, raka jelita grubego oraz kamieni nerkowych.

Wapń jest składnikiem Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla dziewcząt i Antytrądzikowego żelu do mycia twarzy z mikrogranulkami dla chłopców z serii Perfecta No Problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *