Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim rośnie temperatura. Choć kochamy wakacyjne dni, upał może być nie lada problemem – szczególnie, jeśli nie przygotujemy się do niego. Odpowiednie ubranie, nakrycie głowy czy okulary przeciwsłoneczne to podstawa. Organizm jednak potrzebuje jeszcze jednej ważnej rzeczy, by poradzić sobie z wysoką temperaturą – chodzi o jego właściwe nawodnienie.

2-62387694

Czy oznacza to, że musisz wypić co najmniej 1,5 litra wody dziennie? Nie do końca – chodzi o minimum półtora litra płynów. Ale przecież możliwości jest o wiele więcej niż zwykła woda. Jeżeli dodatkowo chcesz uzupełnić zapas witamin i minerałów – sięgnij na przykład po soki owocowe lub warzywne.

Moc warzyw i owoców – prosto z natury

Warzywa i owoce są ważną częścią każdej zdrowej i dobrze zbilansowanej diety. To one dostarczają organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów – choćby witaminy C, A, E oraz tych z grupy B, a także magnezu, potasu, cynku czy sodu. Wszystkie te składniki są niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu. Latem szczególnie ważny staje się sód, zapobiegający odwodnieniu, a także potas i magnez. Doskonałym źródłem tych mikroelementów, jak również błonnika pokarmowego, regulującego procesy metaboliczne, są właśnie owoce i warzywa. Możesz je włączyć do diety na surowo oraz w postaci przetworzonej. W najbardziej upalne dni nic jednak nie smakuje tak dobrze, jak sok owocowy lub warzywny, schłodzony w lodówce.

Dlaczego soki i napoje to dobry pomysł na lato?

Czemu soki, a nie woda? Ponieważ woda, szczególnie ta źródlana, choć nawadnia organizm, nie uzupełnia na dłużej zapasów potrzebnych mikroelementów. Poza tym dla wielu osób jest to zwyczajnie kwestia smaku. Często łatwiej jest nam wypić kilka szklanek smacznego soku owocowego, niż taką samą ilość wody.

A teraz najważniejsze: jakie soki wybierać? Najlepiej te 100%, ponieważ nie zawierają żadnych dodatkowych składników, np. cukru czy słodzików. Nie dostarczają zatem pustych kalorii, a są źródłem drogocennych składników odżywczych. Oprócz tego wyróżnia je naturalny smak. Jeśli sok jest dla ciebie zbyt intensywny – możesz np. rozcieńczyć go wodą lub dodać kilka kostek lodu, uzyskując delikatny, a zarazem naturalny napój. Taki możesz spokojnie przelać do butelki, kubka termicznego (trzymającego również chłód) czy bidonu i lato nie będzie straszne.

W najbardziej upalne dni, kiedy temperatura przekracza 30 stopni, odpowiednia ilość płynów to absolutna podstawa. Pozwoli to przetrwać ten trudny czas w dobrym zdrowiu, niwelując ryzyko udaru słonecznego czy poważnego odwodnienia. Ciesz się latem, sięgając po orzeźwiające i naturalne soki, np. te z oferty Hortex. Dzięki nim będziesz czuć się dobrze – mimo nie zawsze sprzyjającej pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *