Najpiękniejsze parki i ogrody w Warszawie – warto odwiedzić je z całą rodziną!

Warszawa to nie tylko tętniąca życiem metropolia, ale również miasto, które zaskakuje pięknem swoich ogrodów i parków. Jeżeli szukasz miejsca na weekendowy relaks z całą rodziną, w takim przypadku warto zobaczyć również to, co stolica ma do zaoferowania w tym zakresie.

photo-1458134692397-fc4217ad1dc5

W warszawskich parkach i ogrodach można nie tylko spacerować, ale również spędzać czas na wiele innych sposobów – pojeździć na rowerze, hulajnodze, rolkach, spotkać różne zwierzęta czy nawet popływać gondolą. Przedstawiamy najbardziej popularne stołeczne parki i ogrody – to ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie, które warto znać.

Łazienki Królewskie

Agrykoli 1, tel. 22 506 00 24

Zaliczane są do najpiękniejszych zabytków tego rodzaju w Europie – Łazienki Królewskie zostały założone w XVII wieku i także dzisiaj są częstym miejscem spotkań mieszkańców miasta oraz punktem wypraw turystów. Można zobaczyć tutaj zachwycający Pałac na Wyspie, który znajduje się na sztucznym jeziorku, również mieszczą się tutaj Amfiteatr, pomnik Fryderyka Chopina, pod którym latem odbywają się koncerty, zegar słoneczny i czekają oswojone wiewiórki, które jedzą orzeszki z ręki.

Park w Wilanowie

St. Kostki Potockiego 10/16, tel. 22 842 81 01

Letnia rezydencja Jana III Sobieskiego – zarówno pałac, jak i również park w Wilanowie to wspaniałe przykłady architektury barokowej. W parku warto poszukać Chińskiej Altanki.

Park Ujazdowski

Al. Ujazdowskie

Ponad 100-letni park, który jest częstym miejscem spacerów. Jedną z atrakcji Parku Ujazdowskiego jest waga osobowa, działająca nieustannie od 1912 roku. W Parku dostępny jest również plac zabaw dla najmłodszych.

Ogród Saski

Marszałkowska/ul. Królewska

Zaliczany do najstarszych publicznych parków w naszym kraju. Znajduje się w pobliżu Teatru Wielkiego. Można oglądać tutaj piękną fontannę, liczne rzeźby czy zegar słoneczny.

Królikarnia na Mokotowie

Puławska

Klimatyczny park wraz z XVIII-wiecznym pałacem – można podziwiać tutaj również rzeźby.

Park Skaryszewski

Zieleniecka

Położony nad brzegiem Wisły. Można tutaj pojeździć na rowerze czy rolkach. Także dostępne są inne atrakcje: rowery wodne, kajaki, jazda konna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *