Piękna, powabna każdego dnia – porady domowe

  • kłaść się codziennie wcześniej spać,
  • rano przed śniadaniem wypijać szklankę przegotowanej wody z łyżką miodu,
  • stosować przynajmniej raz w tygodniu maseczki odświeżająco-odżywcze
  • (uwaga dla alergików) przed nałożeniem maseczki,koniecznie należy przeprowadzić próbę uczuleniową. Posmarować niewidoczne na skórze miejsce np. za uchem odrobiną preparatu.Pieczenie,swędzenie,zaczerwienienie może znamionować uczulenie.

Maseczka żółtkowo-miodowa
Na twarz uprzednio oczyszczoną z brudu, kurzu za pomocą mleczka kosmetycznego,nakładamy maseczkę przygotowaną z żółtka kurzego z dodatkiem niewielkiej ilości miodu i kilku kropli soku pomarańczy. Po 20 minutach twarz zmywamy przegotowaną wodą. Na oczy kładziemy kompresy z ciepłej wody lub esencji herbacianej.

Maseczka z avocado
Ma właściwości nawilżające poprawiające koloryt skóry. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz antyoksydanty. Idealna dla cery suchej.
A oto sposób przygotowania:
owoc avocado rozgnieść na miazgę, dodać 2 łyżeczki jogurtu. Położyć na twarz, szyję na 20 minut, omijając okolice oczu. Po czym zmyć letnią wodą.

W dzień uroczystości,  balu proponuję godzinny relaks.Trzeba ułożyć się wygodnie na tapczanie, z miękką poduszką pod kolanami z bezwładnie ułożonymi rękami wzdłuż ciała. Cała rzecz polega na rozluźnieniu mięśni całej postaci. Dobrze jest ten odpoczynek odbywać w ciemności, stosując na oczy kompresy. Skutecznym sposobem usunięcia obrzęków powiek jest stosowanie kompresów z utartego, surowego ziemniaka, który kładziemy na gazę i pozostawiamy na 10 – 15 minut.
Odświeżone, wypoczęte przystępujemy do makijażu.

Na twarz dobrze umytą, lekko natłuszczoną nakładamy podkład (puder w kremie lub fluid). Kolor podkładu winien być zharmonizowany z karnacją, a dla jej ożywienia o ton ciemniejszy. Na policzki kładziemy róż. Róż należy stosować rozprowadzając go od kości policzkowych do skroni. Nigdy nie nakładamy różu wokół linii  śmiechu (obok ust), ponieważ to postarza, czyni twarz bardzo smutną.

Powieki malujemy za pomocą pędzelka kolorowymi pastelami, pamiętając aby najintensywniejszy kolor był położony u nasady rzęs. Następnie odcień tego koloru, aż do bieli w kierunku brwi. Można położyć kilka kolorów pasteli na powieki, ale muszą one być ze sobą zharmonizowane, dostosowane do kształtu oka. Czynnością upiększająca oczy jest tuszowanie rzęs. Do tego celu używamy tusz w spirali. W kolorze brązowym lub czarnym, a na wieczór w kolorze odpowiadającym całości. Ostatnim etapem makijażu jest malowanie ust. Przed przystąpieniem do malowania dobrze jest przypudrować usta talkiem lub pudrem, co pomoże w trwalszym utrzymaniu szminki. Usta malujemy pędzelkiem lub specjalnym ołówkiem-konturówką, nadając im zarys, czyli kontur. Usta małe malujemy szminką, ciemniejszą, usta duże zawsze szminką w kolorze jaśniejszym. Aby usta miały świeżość, połysk polecam stosowanie błyszczyku lub szminek o podobnym działaniu.

A w ogóle makijaż wieczorowy jest śmielszy. Jest to jedyny dzień, kiedy kobieta na różne fantazje może sobie pozwolić.

Przyjemnej zabawy.
Elżbieta Skowron Życńska

Wszelkie prawa zastrzeżone. Wtórna publikacja, kopiowanie lub rozpowszechnianie powyższej treści lub zdjeć produktu, bez zgody firmy jest zabronione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *