Dzień dziecka powinien trwać cały rok – pamiętaj o tym!

Dzieci cieszą się z każdej, nawet najdrobniejszej niespodzianki. Mimo, że dzień dziecka już za nami, zawsze  warto sprezentować swoim maluchom coś, co natychmiastowo podbije ich serca. Zabawki do kąpieli są ciekawą alternatywą, od tych tradycyjnych, które szybko się nudzą. Poniżej znajduje się małe zestawienie najciekawszych propozycji dostępnych w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, wychodzących poza kanon tradycyjnych.

Dla tych najmniejszych

Większość zabawek do kąpieli dla dzieci do 4 roku życia zbudowanych jest z jak największych detali. Maluch poznaje świat za pomocą zmysłów, jednym z nich jest wzrok, dotyk i smak. Duże, nieodczepiane elementy są  gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ chronią malucha przed udławieniem, w przypadku wzięcia jednego z nich do buzi. Nakręcane kaczki i żółwie do kąpieli posiadają inteligentny system chroniący przed nieszczęśliwymi wypadkami. Pomimo tego, że tak małe dzieci nie widzą jeszcze, co to jest Dzień Dziecka, to warto jest zainwestować w zabawkę do kąpieli, która ma charakter edukacyjny. Duże, plastikowo-gumowe książeczki przedstawiające podmorski świat rozbudzą ciekawość i wyobraźnię. Ze względu na użyte materiały można mieć pewność tego, że przedmiot nie straci swoich właściwości i przepięknego wyglądu nawet po długim okresie moczenia.

Większe dzieci, większe wymagania

Okres przedszkolny to wiek w życiu dziecka, kiedy nie za bardzo przepada ono za kąpielami, a mycie włosów jest istną katorgą dla rodziców. Strach przed zamoczeniem oczu, albo wlewającą się wodą do nosa powoduje falę łez i histerii. Rodzice kupując prezent mają szansę na sprawienie prezentu również dla siebie. Zabawki do kąpieli zdecydowanie zadziałają zdecydowanie zachęcająco i jest szansa, że dzięki nim maluch przekona się nawet do przykrego obowiązku jakim jest mycie włosów. Ciekawym prezentem może okazać się zestaw małego prysznica z kranem, który za pomocą pompki, pompuje wodę do mechanizmu, a następnie ją wypuszcza drugą stroną. Za pomocą tej edukacyjnej zabawki do kąpieli dziecko odkryje podstawowe prawa fizyki, jeszcze zanim dowie się, co to jest ta fizyka. Tego typu zestawy pobudzają ciekawość i dają nowe możliwości na rozwijanie wyobraźni.

Klasyczne zabawki do kąpieli, które miał każdy

Jedną z nich jest kultowa żółta kaczuszka. Nikt tak naprawdę nie wie, dlaczego jest ona żółta i dlaczego właściwie kaczuszka, a nie np. łabędź ale faktem jest to, że ten rodzaj akcesoriów do kąpieli miało każde dziecko od kilkudziesięciu lat. Obecnie można dostać całą rodzinę tych ptaków wykonanych we wszystkich odcieniach tęczy. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są dziecio-odporne, czyli nie psują się już po kilku dniach używania.

Kwestia bezpieczeństwa 

Kupując zabawki do kąpieli, a także te zwykłe, należy zachować ostrożność. Niska cena towaru dostępnego na nieznanym bazarku może okazać się śmiertelnie niebezpieczna. Niektóre z zestawów nie posiadają odpowiednich atestów świadczących o tym, że produkt został przebadany przez specjalistów i dopuszczony do ogólnej sprzedaży. Na każdym opakowaniu powinien znajdować się charakterystyczny znaczek poświadczający o jakości. Jego brak może świadczyć o tym, że zabawki do kąpieli pochodzą z nieznanego źródła, które do ich wykonania mogły użyć trujących dla dziecka składników, np. barwników uczulających. Najlepiej jest kupować przedmioty ze znanego źródła, które dba o bezpieczeństwo najmłodszych. W przypadku braku informacji na opakowaniu warto zapytać sprzedawcę o szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *