Jak pielęgnować silnie przesuszoną skórę?

Problemy skórne dotykają osób w każdym wieku – zarówno zdrowych, jak i cierpiących na różne schorzenia. Najpowszechniejszą dolegliwością jest przesuszenie skóry, które najsilniej objawia się na twarzy. Jak poradzić sobie z tą przypadłością?

Nawilżenie od wewnątrz to za mało

Jak rozpoznać skórę odwodnioną? Skóra silnie przesuszona zazwyczaj jest pokryta łuszczącym się naskórkiem. Jest on widoczny na całym ciele, jednak najszybciej zauważa się go na twarzy. Niewielkie kawałki naskórka sterczą nieestetycznie na nosie, policzkach, czole oraz brodzie. Ponadto sucha skóra jest mniej elastyczna. Jeżeli ściśnie się skórę palcami, a ona nie wróci po kilku sekundach do zwykłego kształtu, jest to oznaka jej odwodnienia. Skóra może być również poszarzała, pozbawiona blasku i szorstka w dotyku. Więcej informacji na temat objawów odwodnienia skóry można znaleźć na http://pieknieizdrowo.pl/jak-rozpoznac-czy-masz-sucha-skore/.

Jeżeli obserwuje się u siebie objawy odwodnienia i przesuszenia skóry, powinno się zwiększyć podaż płynów. Powinno się pić więcej wody, zielonej herbaty oraz lekkich, ziołowych naparów. Niewskazane jest picie kawy, która zwiększa ilość wydalanego moczu, a tym samym zmniejsza ilość wody w organizmie. Skóra odwodniona wygląda lepiej, jeśli zadba się o prawidłową ilość spożywanych płynów, jednak samo nawilżanie od wewnątrz nie wystarczy, by jej stan poprawił się na dłuższy czas.

Skóra odzyska ładny wygląd, jeżeli zadba się o odpowiednią ilość wypijanej wody, przy jednoczesnym stosowaniu wysokiej jakości kosmetyków. Sucha skóra twarzy oraz całego ciała wymaga używania głęboko nawilżających preparatów, dlatego w jej pielęgnacji najlepiej sprawdzają się dermokosmetyki na bazie wody termalnej. Woda termalna posiada w swoim składzie selen, cynk, magnez i żelazo, a ponadto jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu skóra odzyskuje blask, a podrażnienia lub inne problemy dermatologiczne znikają.

Młodszy wygląd twarzy

Odwodnienie skóry objawia się również poprzez powstawanie głębokich zmarszczek pod oczami. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo cienka i delikatna, przez co szybko się starzeje. Pierwsze zmarszczki pojawiają się właśnie na powiekach, dlatego sucha skóra pod oczami wymaga szybkiej i efektywnej pielęgnacji. Kosmetyki apteczne pod oczy sprawdzą się w takiej sytuacji najlepiej, gdyż posiadają w swoim składzie substancje spłycające zmarszczki oraz intensywnie nawilżające. Dzięki temu skóra odzyskuje blask, a twarz wygląda na co najmniej kilka lat młodszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *