Pieluszki wielorazowe – w niczym nie przypominają tetry z dawnych lat

Pieluchy wielorazowe budzą sporo kontrowersji, ponieważ wielu osobom wciąż kojarzą się jedynie z niesławnymi pieluchami tetrowymi. Jednakże pieluchy dostępne dziś, mimo swej „wielorazowości”, nie przypominają w niczym tych z dawnych lat.

son-1181032_1280

Dobra alternatywa

Dla wszystkich rodziców, którym zależy zarówno na zdrowym rozwoju jak i komforcie dziecka, to właśnie pieluchy wielorazowe będą najlepszym wyborem. Nie należy się ich bać, pieluchy wielorazowe w sklepie Bobomio.pl są dziełem znanych producentów, którzy za cel stawiają sobie nie tylko bezpieczeństwo maleństwa, lecz również wygodę rodziców.

Dzisiejsze pieluchy wielorazowego użytku mają formę kolorowych majteczek, do których dołączone są różnego rodzaju wypełniacze, wytwarzane jedynie z naturalnych i bezpiecznych dla dziecka materiałów. Są to między innymi wkłady z bawełny, kokosa czy wełny, które w naturalny sposób chłoną wilgoć. Do najbardziej znanych producentów pieluszek należą Poofi, Bambino Mio, ColorStories, Close Parents oraz polskie firmy: Pupuś i Milovia.

Podstawowe rodzaje pieluszek

Pierwszą formę stanowią tak zwane AIO (all in one) czyli pieluchy, w których wkład chłonny umieszczony jest na stałe. Pieluszki tego typu podobne są do standardowych pampersów, jednakże po zabrudzeniu nie wyrzucamy ich. lecz opróżniamy i wkładamy do pralki, by wykorzystać je ponownie. Pieluszki tego typu wykonane są z mikrofibry i materiału poliestrowego.

Kolejnym typem są tak zwane kieszonki, czyli majteczki z wymiennymi wkładami. Jeśli więc zaistnieje konieczność zmiany pieluszki, należy wymienić tylko wkład. Z zużytymi wkładami postępuje się analogicznie, jak w pieluszkach all in one. Wkłady pierzemy i możemy wykorzystywać je jeszcze wiele razy. Dodatkowym atutem kieszonek jest możliwość umieszczenia w nich podwójnego wkładu, co jest przydatne szczególnie w nocy. Dostępne są pieluszki – kieszonki PUL z mikropolarem oraz z powłoką Coolmax, które znajdziesz np. w sklepie z tego typu akcesoriami – bobomio.pl.

Ostatnim rodzajem pieluszek wielorazowych dostępnych w sprzedaży są tak zwane formowanki. Składają się one z kilku warstw specjalnego materiału składanego na sposób podobny do tradycyjnych pieluszek terowych. Tak uformowany wkład zabezpieczany jest następnie specjalnymi wodoszczelnymi majteczkami. Przy tego rodzaju pieluszce po zabrudzeniu również wymieniamy wkład. Jako wkładu użyć można specjalnych wkładów chłonnych firmy Milovia, jak również flanelowych bądź tetrowych pieluch. W celu jeszcze lepszego zabezpieczenia malucha na noc założyć można dwa wkłady chłonne. Otulacze wyposażone są w specjalne napy, które pozwalają dopasować rozmiar do pupy dziecka i jeszcze bardziej poprawić komfort noszenia.

Wszystkie wysokiej jakości pieluszki wielorazowe oprócz tego, iż są ekologiczne, charakteryzują się również trwałością, dlatego nawet po wielokrotnym użyciu wciąż doskonale spełniają swoje funkcje. Nie raz bywa tak, że dziecko zdąży wyrosnąć z pieluszek, a one wciąż są jak nowe. Mogą więc spokojnie poczekać w szafie na kolejne dziecko w rodzinie lub można je sprezentować zaprzyjaźnionej mamie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *