Piżamki dla dzieci – jak wybierać najlepsze?

Wybranie atrakcyjnie wyglądającej i komfortowej piżamki dla dziecka może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Jaka powinna być idealna piżamka dla dziecka? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. W sprzedaży można znaleźć dużo piżamek, ale nie każda obiecuje spokojną i wygodną noc. Oczywiście, piżamkę trzeba dobrać też do wieku dziecka – co wobec tego sprawdzi się najlepiej?

Piżamki dla niemowlaków

Najmłodsze dzieci najczęściej kładziemy spać w pajacykach, rompersach albo w body i w koszulkach lub kaftanikach w zależności od tego, jak ciepło jest w pomieszczeniu, w którym maluch ma spać. Sprawdzają się też śpioszki dziecięce czy koszulki w połączeniu ze spodenkami w zależności od wieku dziecka.

Dobra piżamka powinna przede wszystkim miękka i nie krępować ruchów. Najlepiej postawić na naturalną bawełnę, natomiast zrezygnować z włókien poliestrowych czy pluszów, które mogą nasilać przegrzewanie i pocenie się dziecka. Najlepiej, żeby nie miały zbyt wielu dekoracji – sznureczków, falbanek, guziczków.

Piżamki dla starszych dzieci

Dla starszych maluchów można już zakupić rozmaite piżamki dla dzieci, na przykład w ulubionymi bohaterami z bajek. Mogą być to zarówno piżamy jednoczęściowe, które są bardzo wygodne – wtedy bluzka nie podwija się do góry, można też kupić piżamy dwuczęściowe, na przykład składające się z długich i krótkich spodenek oraz koszulek z długimi lub krótkimi rękawkami. Dla dziewczynek dostępne są też koszule nocne, ale nie dla każdej będą zbyt komfortowe.

Jeżeli chodzi o materiały, również warto postawić na piżamki bawełniane, które sa bardzo przyjemne w nocy zarówno latem, jak i zimą. Trzeba jednak uważać na piżamki flanelowe, ponieważ nie zawsze są doceniane przez dzieci – flanela nie rozciąga się za bardzo i może krępować ruchy.

Piżamki dla dzieci można kupić dzisiaj w różnych wariantach do wyboru – pamiętaj o tym, by wybierać te, które przede wszystkim będą naturalne i komfortowe. Można zamawiać je zarówno w sklepach internetowych, jak i kupować stacjonarnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *