Półkolonie Wrocław – zapisz dziecko na wakacyjne zajęcia

Wakacje to czas odpoczynku od nauki dla każdego dziecka. Nic więc dziwnego, że każdy rodzic pragnie zorganizować wakacyjny czas w sposób niezwykle atrakcyjny. Ogromną popularnością cieszą się zorganizowane kolonię dla dzieci w różnym wieku. Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Zaplanuj dziecku cały dzień – półkolonie Wrocław

Kolonie dla dzieci do zdecydowanie jedna z najbardziej atrakcyjnych form spędzania wakacji dla każdego dziecka. Oprócz relaksu, zmiany środowiska, dziecko uczy się świata i panujących w nim relacji. Przede wszystkim dziecko nabywa umiejętności ciągłego bycia w grupie. Nie ma obok siebie pozwalających na większość rodziców. Sam musi zadbać o przynależność w środowisku swoich rówieśników. Musi zdobyć nowe umiejętności poznawcze, które będą procentować na dalszych etapach życia, także w dorosłości. 

Co więcej, kolonie dla dzieci zawsze organizowane są w niezwykle atrakcyjnych miejscach na terenie kraju. Dzięki temu dziecko może poznawać nowe miejsca, zdobywając bezcenną wiedzę, doświadczenia, jak również wspomnienia, które niejednokrotnie pozostaną na resztę życia. 

Zabawy na świeżym powietrzu i nauka samodzielności 

Oprócz tego, że kolonie to czas atrakcji, dla dzieci jest to także doskonała nauka samodzielności. W praktyce oznacza to, że tydzień, dwa lub trzy, muszą poradzić sobie samodzielnie, bez rodziców. Oczywiście, cały czas znajdują się pod opieką nauczycieli czy opiekunów, którzy dbają o całkowite bezpieczeństwo dziecka, jednak jest to zupełnie inna relacja niż rodzic i dziecko. Co więcej, najczęściej na czas koloni dzieci dostają tzw. kieszonkowe, które mogą przeznaczyć na pamiątki, zabawki czy inne przysmaki podczas pobytu na koloniach. Dysponują więc własną pulą pieniędzy, która musi wystarczyć im na cały pobyt. Jest to więc doskonała nauka ekonomii w praktyce. Nie ma lepszej okazji, by pokazać dziecku, jak racjonalnie wykorzystywać dostępną pulę gotówki. 

Podczas organizowanych kolonii i półkolonii w mieści uczestnicy w opłaconej kwocie, mają zagwarantowane bilety wstępu, pełne wyżywienie, czy chociażby materiały plastyczne przeznaczone na zajęcia w deszczowe dni. 

Półkolonie letnie, gwarantujące zajęcia tematyczne 

Letnie półkolonie w przeciwieństwie do klasycznych wyjazdów kolonijnych najczęściej odbywają się w miejscu zamieszkania. Co najważniejsze, atrakcje zapewniane są przez połowę dnia, po czy podopieczny wraca do swojego domu. Opcja półkolonijna to dokonała alternatywa dla rodziców, którzy w ciągu całych wakacji nie mogą sobie pozwolić na dni wolne od pracy, a chcą zapewnić dziecku ciekawe przeżycia bez wyjeżdżania poza miasto. 

Wraz z rozpoczęciem turnusu w wielu miejscowościach pojawiają się propozycje dla dzieci. Wśród nich niezwykle ciekawa propozycja proponowana przez miasto Wrocław. Półkolonie w klubie jachtowym (półkolonie wrocław) pozwolą podopiecznym rozwinąć wiele nowych umiejętności i przeżyć najlepsze wakacje. A to wszystko bez wyjeżdżania na mazury. 

Zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży

Możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród rówieśników to najlepsza forma rozrywki i relaksu, jaka należy się młodym adeptom po zakończonym roku szkolnym. Zamiast klasycznych wycieczek rowerowych, czy wypadów do kina plenerowych proponujemy naukę żeglowania. To doskonała forma zabawy połączona z nauką dyscypliny, samodzielności i sprytu. Jeśli chcesz, aby twoje dziecko pamiętało wakacje na zawsze, a do tego rozwinęło w sobie wcześniej nieodkrytą pasję — zapisz je na stacjonarne półkolonie w Yacht Clubie. 

Zajęcia organizowane są dla dzieci, które ukończyły 6 rok życia. Do wyboru jest kilka terminów turnusowych, co powoli dopasować zajęcia do harmonogramu całej rodziny. Pięć dni, podczas których profesjonalna ekipa z klubu zapewni opiekę i pełnowartościowe zajęcia wszystkim adeptom od 7:30 do 16:00. Gwarantujemy, że rozbudowany harmonogram obfitujący w zajęcia na wodzie, gry i zabawy oraz dodatkowe animacje i naukę zadowoli każdego nawet najbardziej wymagającego szkolniaka. 

Zapoznaj się z pełną ofertą półkolonii żeglarskich i zapisz swoje dziecko, wypełniając prosty formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej Yacht Clubu. 

Aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży 

Kolonie i półkolonie dla dzieci to przede wszystkim jednak czas beztroski, zabawy i ogromnej ilości atrakcji. Każde dziecko w grupie innych dzieci zdecydowanie bardziej kreatywnie spędzi czas, niż samotnie w domu czy nawet z rodzicami na wyjeździe. Jeśli więc chcemy zapewnić naszym dzieciom prawdziwą frajdę wakacyjną i niezapomnianą zabawę, z całą pewnością kolonie będą idealnym pomysłem. Pierwszy tego typu wyjazd sprawi, że dzieci już zawsze będą chciały w taki sposób spędzać własne wakacje. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *