„Powrót do domu” pióra serbskiej pisarki Natashy Radojčić-Kane

Topi wojenne wspomnienia w alkoholu, by ułatwić sobie powrót do dawnego życia. Ale wioska nie jest już taka, jak dawniej. Bohater wpada w plątaninę starych waśni, nowych interesów, wygasłych, ale nie do końca martwych uczuć. Próbuje odzyskać kobietę, którą kiedyś kochał, Serbkę Mirę, obecnie wdowę po jego najlepszym przyjacielu. Przed laty, ulegając naciskom swej społeczności, Halid wyrzekł się uczucia, teraz pragnie naprawić błąd i zacząć nowe życie z Mirą i jej synem.

Oszczędna i surowa narracja, obiektywizm, doskonale budowana dramaturgia i duszna, gęstniejąca atmosfera sprawiają, że debiut Radojčić-Kane uznano za jedną z najciekawszych powieści o niedawnej tragedii Bośni.

Natasha Radojčić-Kane urodziła się w 1966 roku w Belgradzie, jest Serbką. Mieszka w Nowym Jorku. Studiowała na Fordham University oraz Columbia University. Powrót do domu (2002) to jej debiut. W 2005 roku wydała drugą powieść, You Don’t Have to Live Here. Obie ukażą się w przekładach na osiem języków. Autorka publikuje również opowiadania, m.in. w „The New York Times” i „Boston Review”.

Premiera 12 kwietnia 2007!
Wydawnictwo: http://www.wab.com.pl/index.php?id=7&bid=538

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *