Przyczyn mogło być wiele: nieuważne posortowanie prania, nieodpowiednio dobrana temperatura, zbyt silny detergent. Czasem ładujemy do pralki co popadnie tylko dlatego, że uzbierało nam się zbyt mało brudnej odzieży, żeby posortować ją kolorystycznie na kilka prań, a wyprać musimy. Nieszczęścia można było uniknąć, ale cóż – „Polak mądry po szkodzie”.

Szkodzie, czyli przypadkowemu zafarbowaniu ubrań można teraz skutecznie zapobiec. Przed rozpoczęciem prania należy wrzucić do pralki wraz z praną odzieżą Dr. Beckmann Chusteczkę wyłapującą kolor (Dystrybutor: Werner & Mertz Delta). Taką chusteczkę można stosować w każdej temperaturze i przy każdym rodzaju prania – zapobiegnie ona przechodzeniu kolorów między pranymi rzeczami.

Dlaczego tak się dzieje? Włókna tkaniny, z której zrobiono chusteczki marki Dr. Beckmann mają specjalną strukturę. Każda chusteczka pokryta jest aktywnym kationowym składnikiem, który zachowuje się w wodzie, podczas prania jak magnes. Chusteczka przyciąga brud i mydliny unoszące się w wodze, ale przede wszystkim wyłapuje uwolnione przypadkowo barwniki. Dzięki temu, nawet przy dużym zróżnicowaniu kolorów pranej jednorazowo odzieży kolory poszczególnych ubrań pozostają niezmienione.

1 chusteczka spokojnie wystarcza na 1 pranie, opakowanie dostępne w sprzedaży zawiera 20 chusteczek i kosztuje 12,99 zł – to naprawdę niewielka cena za 20 spokojnych prań!

Marka: Dr.Beckmann
Produkt: Dr.Beckmann Chusteczki wyłapujące kolor
Zawartość: 20 szt.
Cena: ok. 12,99 zł
Dystrybutor: Werner & Mertz Delta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *