Ta ogólnopolska kampania organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Profilaktyki Zakażeń HPV pod patronatem naukowym m.in. Polskiego Towarzystwa Zwalczania Raka oraz Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. W ramach akcji, PROMEDIS oferuje mieszkankom województwa śląskiego, w wieku 25 – 59 lat, przeprowadzenie bezpłatnych badań cytologicznych, które pozwalają na wykrycie nowotworu we wczesnym, w pełni wyleczalnym stadium. Kampania będzie trwała przez cały rok.

Pacjentki mogą poddać się badaniu cytologicznemu w dwóch katowickich przychodniach – placówce PROMEDIS przy ulicy Sowińskiego 46 oraz przychodni NZOZ FEMINA przy ulicy Różanej 10. PROMEDIS oferuje także możliwość organizacji bezpłatnych badań na terenie zakładów pracy.

W swoich Prywatnych Centrach Medycznych w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, PROMEDIS udostępnia także specjalistyczną szczepionkę przeciwko wirusowi HPV, który jest jedną z głównych przyczyn rozwoju raka szyjki macicy.

„Uczestnictwo w kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” jest dla PROMEDIS niezwykle ważnym przedsięwzięciem. Dzięki temu możemy przyczynić się do zwiększenia wskaźnika wykrywalności tej poważnej choroby, na którą każdego dnia umiera w Polsce 5 kobiet. Mamy nadzieję, że oferta bezpłatnych badań cytologicznych w PROMEDIS spotka się z dużym zainteresowaniem pacjentek. Wystarczy tylko zadzwonić i umówić się na badanie. Profilaktyka w odniesieniu do raka szyjki macicy jest najważniejsza” – mówi Marcin Kulpa, Dyrektor Regionu Południe Prywatnych Centrów Medycznych PROMEDIS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *