• Wiele pań, które natura obdarzyła lokami chce mieć proste włosy. Czy współczesne fryzjerstwo dysponuje technikami spełniającymi to marzenie?

– Istotnie, prostowanie włosów jest jednym z trendów dzisiejszej mody. W naszym salonie stosujemy bardzo skuteczną i bezpieczną metodę X-Tenso, opracowaną przez wiodącą na rynku fryzjerskim firmę L’Oreal. X-Tenso wygładza skręcone włosy. Jej efektem jest łatwość układania, rozluźnienie skrętu włosa, zmniejszenie objętości włosów – włosy nie puszą się, nie plączą, a miękko układają, zostają ujarzmione.

  • Czy wszystkie rodzaje włosów mogą być poddane tej metodzie?

– Można ją bez zastrzeżeń stosować na włosy naturalne lub lekko uwrażliwione farbowaniem. Nie polecałabym X-Tenso na włosy rozjaśnione. Nie jest to trwała prostująca włosy na stałe, co niewątpliwie jest jej zaletą, bowiem wiele pań, dla odmiany, chce powrócić do swoich naturalnych loków. X-Tenso prostuje włosy na około pół roku, po tym czasie wracają one do swego pierwotnego skrętu. Panie, które nadal chcą mieć włosy proste muszą zabieg powtórzyć.

  • X-Tenso trwale wygładza włosy, ale zapewne wymagają one później specjalnej pielęgnacji?

– Po zabiegu zaleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków, współgrających ze składem preparatów X-Tenso – z linii LISS EXTREME.

  • Czy można ten zabieg wykonać w warunkach domowych?

– Nie. Jest to zabieg chemiczny i musi być wykonany przy użyciu profesjonalnych preparatów.

  • Jaka jest cena tej usługi?

– Cena tego zabiegu jest porównywalna z ceną trwałej ondulacji.

  • Są jednak panie, które zamiast prostych włosów pragną mieć na głowie burzę loków…

– Osobiście nie polecam trwałej ondulacji o mocnym skręcie. Ale całkowicie nie możemy od tego odejść, ponieważ są włosy, które wymagają lekkiej trwałej, która w efekcie podnosi włosy od nasady, zwiększając objętość fryzury. Dzisiejsze płyny do trwałej ondulacji są delikatne, więc po rozluźnieniu skrętu włosa, można bez obaw, w niewielkim odstępie czasu powtórzyć zabieg.

  • Czy są metody pozwalające na skręcenie lub wygładzenie włosów na krótki czas, "od mycia do mycia"?

– Stosując odpowiednie kosmetyki i metody stylizacji uzyskujemy efekty zbliżone do tych, które dają: trwałe ondulacje oraz X-Tenso. Efekt nie jest tak długotrwały, ale równie satysfakcjonujący. Takie fryzury wykonuje się na ogół w salonie, ale można wykonać je i w domu, pod warunkiem że zaopatrzy się w odpowiednie kosmetyki.

  • Jakie kosmetyki, w związku z tym, poleciłaby pani szczególnie swoim klientkom?

– W naszym salonie oferujemy kosmetyki najwyższej jakości. Dobieramy je indywidualnie do rodzajów włosów klientek. Fachowiec, po zbadaniu struktury włosa, najlepiej doradzi, który środek będzie odpowiedni. Udzieli również szczegółowych wskazówek, jak postępować z tego rodzaju preparatami, by uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Szanowni Czytelnicy, na wszelkie nurtujące was pytania Pani Monika Gawrońska udzieli wyczerpujących odpowiedzi. Dzwonić można pod numer tel. 360-64-24.

Źródło: Gazeta Częstochowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *