• Dlaczego wiosną nasila się wypadanie włosów?

– Wypadanie włosów jest procesem naturalnym. Włos żyje około 5 lat i po upływie tego czasu wypada. Dziennie ubywa nam od 80-100 włosów i nie jest to powodem do niepokoju. A wiosną, istotnie, ten proces nieco się nasila. Przyczyn jest kilka. Po zimie nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i mikroelementy. Poza tym obniża się poziom żelaza we krwi, następują sezonowe zmiany hormonalne. Powodem wypadania może być również łojokotowe zapalenie skóry.

  • Jak więc ratować nasze włosy po zimie?

– Jeżeli zauważamy nadmierny ubytek włosów musimy zareagować natychmiast, nawet udać się do lekarza, by określić dokładnie przyczynę. Wspomóc nasze włosy możemy od wewnątrz, ale niezbędna też jest pomoc zewnętrzna, by bezpośrednio zadziałać na cebulkę włosa. Fryzjerzy proponują rozmaite szampony, odżywki wzmacniające. Na pewno warte polecenia i zastosowania są kosmetyki KERASTASE z serii SPECIFIQUE, którą przygotowano specjalnie przeciwko wypadaniu włosów. Są to: kąpiel PREVENTION, masaż z AMINEXILEM lub VITAMINĄ PP, odżywka do codziennego stosowania ACTIVEUR 7. Osobiście szczególnie polecam masaż z AMINEXILEM, ponieważ hamuje on wypadanie włosów, a także zapobiega ich wycienianiu.

  • Rzeczywiście, wiele osób zauważa, że włosy z każdym rokiem stają się coraz delikatniejsze i cieńsze.

– Niestety, z powodu różnych czynników, głównie przeżywanych stresów, rogowacieje kolagen wokół mieszka włosowego (cebulki). W efekcie mieszki włosowe zostają zduszone, co uniemożliwia ich prawidłowy rozwój – włosy ukorzeniają się płyciej i rosną słabsze, ponieważ są słabiej odżywione (nie dopływa do nich krew z substancjami odżywczymi).

  • Proszę przybliżyć działanie AMINEXILU.

– AMINEXIL nie dopuszcza do zrogowacenia kolagenu wokół mieszka włosowego i tym samym mieszek, a później włos mogą prawidłowo się rozwijać. Chciałabym szczególnie zwrócić uwagę na masaż skóry głowy, który powinien być wykonywany codziennie, głównie po to, by zniwelować stan napięcia skóry, poprawić ukrwienie skóry głowy.

  • Jak stosować masaż z AMINEXILEM?

– Kuracja z AMINEXILEM trwa 40 dni i dobrze jest przeprowadzić ją właśnie wiosną, a następnie jesienią. Pierwszą aplikację polecam wykonać w salonie fryzjerskim, ale kolejne można już robić w domu. Ampułkę z AMINEXILEM rozprowadzamy na skórze głowy i wmasowujemy. W ten sposób automatycznie wykonujemy niezbędny dla skóry masaż, dla uściślenia dodam, że dawkę AMINEXIL-u wmasowujemy codziennie, bez względu na to czy włosy myjemy w danym dniu, czy nie.

  • A co można zrobić, by włosy cienkie i rzadkie z natury sprawiały wrażenie gęstszych, bardziej puszystych?

– By zwiększyć objętość włosów można poddać się bezpiecznemu zabiegowi zagęszczania i przedłużania włosów metodą RACOON. Zabiegi takie wykonujemy w naszym salonie, i co najważniejsze, dodają one naturalnego piękna włosom na okres od 4 do 6 miesięcy. To bardzo trwała metoda, nie ma obawy, że efekt zniknie.

  • Na czym polega metoda RACOON?

– Do włosów klientki, za pomocą unikalnego materiału – wosku – dołączane są pasemka z włosów naturalnych. Przybędzie w ten sposób na głowie miękkich, puszystych włosów, fryzura nabierze objętości, a przy tym będzie miała naturalny wygląd. Metoda jest nieszkodliwa dla włosów. Nie ma też później żadnych problemów z ich pielęgnacją. Przedłużone czy zagęszczone włosy myje się normalnie, a można je nawet farbować i poddać trwałej ondulacji.

Dziękuję za rozmowę

Autor: Urszula Giżyńska
Źródło: Gazeta Częstochowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *