Redukcja głębokich zmarszczek bez skalpela

Pojawienie się pierwszych zmarszczek zwykle jest głównym powodem, aby sięgnąć po kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Dobry krem przeciwzmarszczkowy potrafi zmniejszyć widoczność zmarszczek mimicznych, zapobiegając jednocześnie powstawaniu nowych. Na twarzy wielu kobiet oprócz zmarszczek wokół ust pojawiają się również pionowe zmarszczki między brwiami, utrwalają się również bruzdy nosowo-wargowe. Zmniejszenie widoczności takich zmarszczek wymaga sięgnięcia po specjalistyczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

shutterstock_239297989

Siła retinolu w walce ze zmarszczkami

Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych opóźnia efekty starzenia skóry. Składniki zawarte w kremach odpowiadają za przywrócenie skórze jej odpowiedniego napięcia przy jednoczesnym przywróceniu jej poziomu optymalnego nawilżenia i odżywienia. W wielu kremach, których działanie ma opóźnić efekty starzenia, pojawiają się składniki naturalne, jak np. retinol, będący pierwotną postacią witaminy A o działaniu przeciwstarzeniowym. Retinol w zależności od stężenia może wygładzać skórę lub też odpowiadać za zmniejszenie widoczności nawet bardzo utrwalonych zmarszczek. Redukcja zmarszczek mimicznych, zmniejszenie widoczności pionowych bruzd wargowych czy tak zwanej lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami jest możliwa bez konieczności sięgania po specjalistyczne a jednocześnie inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jak powstają zmarszczki

Wraz z wiekiem w organizmie dochodzi do wielu zmian, zaś same procesy starzenia stają się coraz bardziej widoczne na skórze. Z jednej strony wynika to ze zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie dojrzałej kobiety, z drugiej – dochodzi do naturalnego procesu osłabiania produkcji kolagenu i elastyny, które zapewniają skórze stabilność i odpowiednie napięcie. Skóra traci jędrność, ma coraz większe skłonności do nadmiernego wysuszenia, a osłabione włókna kolagenowe sprzyjają powstawaniu zmarszczek. Najbardziej widoczne są zmarszczki, które zostały utrwalone dzięki mimice twarzy. Charakterystyczna pionowa zmarszczka na czole, pionowe bruzdy nosowo-wargowe, ale również zmarszczki mimiczne mogą niepotrzebnie postarzać. Dzięki nowoczesnym kosmetykom ich widoczność można zmniejszyć, przywracając jednocześnie skórze odpowiednie napięcie. Wystarczy sięgnąć po dobry krem na noc, który jak krem przeciwzmarszczkowy Vichy nie tylko wygładzi zmarszczki, ale również przywróci skórze blask i podkreśli efekt wypoczętej skóry.

Jak działają dermokosmetyki na noc

Krem na noc Vichy jest specjalistycznym kremem, zmniejszającym widoczność zmarszczek, a jednocześnie przywracającym skórze odpowiednie napięcie i blask. Krem Liftactiv Advanced Filler Vichy wykorzystuje silne stężenie czystego retinolu oraz opatentowanego składnika LR2412 o działaniu silnie odmładzającym. Oba składniki przyspieszają odmładzanie skóry, nie tylko poprzez redukcję nawet silnie utrwalonych zmarszczek, ale również poprzez przyspieszenie procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze w nocy. Krem Vichy Liftactiv Filler może być stosowany jako krem na noc, można po niego sięgać także w dzień. Ze względu na zawartość retinolu krem nie powinien być łączony z innymi produktami, zawierającymi pochodne witaminy A, a w przypadku stosowania kremu jako kremu na dzień wskazane jest dodatkowe zabezpieczenie skóry kremem z filtrem przynajmniej 15 SPF. Kremu nie powinno się również nakładać w pobliżu oczu.

Przy produktach zawierających w swoim składzie retinol należy również nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych oraz promieni UV. Lekka i nietłusta konsystencja produktu zapewnia doskonałe wchłanianie kremu, a dodatkowy efekt ukojenia skóry wynika z wykorzystania wody termalnej Vichy. Po krem mogą sięgać także osoby o bardzo wrażliwej skórze. W początkowej fazie krem należy stosować przede wszystkim jako krem na noc. Jego regularne stosowanie przywróci skórze odpowiednią gęstość, co przekłada się na zmniejszenie widoczności zmarszczek, oraz odpowiednie nawilżenie poprzez stymulację produkcji kwasu hialuronowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *