Odżywiający szampon i odżywka

Swoją terapię zacznij przede wszystkim od zmiany szamponu i odżywki. Są to przecież najczęściej używane przez Ciebie kosmetyki do pielęgnacji włosów. Pamiętaj więc, że w tym okresie musisz zwrócić szczególną uwagę na szampony regenerujące, wzmacniające, wygładzające lub rozświetlające – każdy z nich sprawdzi się u Ciebie inaczej, jednak pozwoli uzyskać efekt, którego szukasz.

Na sklepowych pułkach lub w Internecie, np. w https://www.perfumeria.pl/, znajdziesz też specyfiki łączące w sobie wiele regeneracyjnych właściwości. Zawierają one bardzo często keratynę, jedwab i inne dobroczynne składniki. Nie zapominaj również o tym, by po każdym myciu włosów, zastosować na nich odżywkę, która wzmocni Twoje włosy i nada im blasku. Najczęstszą formą jej aplikacji jest nałożenie na wilgotne włosy, zostawienie na kilka minut, a następnie spłukanie letnią wodą. Taki zabieg powinnaś powtórzyć co najmniej 2 razy w tygodniu dla osiągniecia zamierzonego efektu.

regeneracja-wlosow-po-lecie

Maski do włosów i ziołowe płukanki

Mocniejszą wersja standardowej odżywki, jest maska, która zawiera znacznie większą dawkę skoncentrowanych składników odżywczych i wzmacniających włosy. Równie często w składzie takich produktów znajdziesz również keratynę i olejek arganowy, który z całą pewnością wpłynie korzystnie na budowę Twoich włosów. Dobrym patentem na aplikację maski jest owinięcie głowy ciepłym ręcznikiem, który za sprawa temperatury otworzy łuski włosów i sprawi, że regenerujące składniki wnikną w ich głąb. Jeśli wolisz stosować kosmetyki naturalne, możesz przygotować sobie ziołową płukankę ze skrzypu polnego czy innych ziół.


Zmiana diety

Każde działanie zewnętrzne powinno być poparte tym, co dzieje się wewnątrz Twojego organizmu. Na bok odstaw więc słodkie przekąski i śmieciowe jedzenie. Zmień dietę na bogatą w cenne składniki odżywcze produkty, zawierające żelazo, cynk i miedź, a także witaminy B1, B6, E i kwas pantotenowy. Gdy efekty nie będą satysfakcjonujące, wprowadź do swojej nowej diety również suplementy ze skrzypem polnym, wiesiołkiem, pokrzywą, drożdżami i łopianem. Te składniki czerpane z natury powinny przyspieszyć regenerację Twoich włosów.

Przede wszystkim jednak – uzbrój się w cierpliwość. Taka terapia może potrwać dłużej lub krócej, w zależności od tego, jak mocno masz zniszczone włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *