Wyprawka szkolna dla pierwszoklasisty

Odkładanie szkolnych zakupów na ostatnią chwilę z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Pod koniec sierpnia w sklepach panuje prawdziwa gorączka i łatwo wtedy o nieprzemyślane wydatki. Ponadto duży wybór kredek i flamastrów, czy brokatowych długopisów zachęca do nabycia wszystkich tych rzeczy, które nie zawsze przydadzą się pierwszakowi, ale za to mogą nadwyrężyć domowy budżet.

shutterstock_281738621

Rozsądne zakupy

Zakupy szkolnej wyprawki warto rozłożyć w czasie. Jest to spory wydatek, dlatego jeśli rozplanujemy systematyczne kompletowanie zeszytów, podręczników i innych przyborów, z pewnością nasza kieszeń nie odczuje tego tak boleśnie, jak w przypadku jednorazowych zakupów. Podczas wizyty w sklepie papierniczym łatwo stracić rozsądek – w końcu kolorowe gumki do ścierania, czy zabawne długopisy to idealne przybory dla pierwszaka. Jeśli nie chcemy przesadzić z zakupami, dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie listy zawierającej najważniejsze pozycje. Większość szkół zamieszcza je na drzwiach placówki, bądź na stronie internetowej, co będzie sporym ułatwieniem zwłaszcza dla tych rodziców, którzy posyłają dziecko do pierwszej klasy i nigdy wcześniej nie kompletowali wyprawki. Z całą pewnością będziemy musieli kupić dziecku książki wybrane przez nauczyciela, a także zeszyty. Z pozostałymi przyborami mamy pewną dowolność, ale podczas ich uzupełniania warto wziąć pod uwagę pewne kwestie.


Plecak pierwszoklasisty i jego zawartość

Jednym z niezbędnych elementów szkolnej wyprawki, zarówno dla pierwszoklasisty jak i starszych uczniów, jest plecak lub tornister. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę, czy wybrany model ma atesty i pozytywną opinię instytutu zajmującego się badaniem produktów dla dzieci. W sklepach jest mnóstwo plecaków do wyboru, dlatego nasz pociecha może mieć taki z ulubioną postacią w bajki, lub w dowolnym kolorze. Ciekawym rozwiązaniem są modele z silikonowym panelem, na którym można tworzyć pikselowe obrazki, dostępne np. tutaj. Zwróćmy też uwagę, czy plecak ma regulowane i wyściełane szelki, a także –  usztywniane dno. Poza tym powinien być uszyty z materiału, który łatwo wyczyścić.

Oprócz samego plecaka z pewnością trzeba będzie też poszukać takich przyborów, jak ołówki, pisaki, bibuła, kredki, plastelina, czy teczki na prace plastyczne, a także – bidon i pojemnik na drugie śniadanie.


Strój do gimnastyki

Podczas kompletowania szkolnej wyprawki największą uwagę zwracamy na podręczniki i przybory czy wybór odpowiedniego plecaka, tymczasem musimy pamiętać również o stroju gimnastycznym. W tej kwestii od wielu lat nic się nie zmieniło – dziecko powinno mieć sportowe buty z białą podeszwą, a także białą koszulkę z krótkim rękawem i granatowe lub czarne spodenki. Ponadto warto kupić długie spodnie dresowe i bluzę w razie, gdyby pierwszak miał lekcje wychowania fizycznego na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *