I to dosłownie. Kiedy pojawiają się na stałe nowi domownicy, reszcie zaczyna ubywać tak cennej przestrzeni. Zachowanie komfortu umożliwiają domy parterowe z poddaszem do adaptacji, wprost idealne dla powiększającej się rodziny. Nie zabrakło ich w ofercie pracowni Słoneczne Domy.

Na początku był parter

Dom parterowy o niewielkiej powierzchni wcale nie oznacza wygody jedynie dla dwóch osób. Odpowiednio zaprojektowany potrafi spełnić potrzeby kilkuosobowej rodziny. Zostawienie sobie wentylu bezpieczeństwa w postaci poddasza do adaptacji to jednak dobry wybór. W połączeniu z niskimi kosztami budowy i użytkowania – wręcz doskonały. Dzięki temu można w przyszłości dowolnie zaaranżować poddasze, które na przykład w przypadku projektów Fano B i Fano D zostało doświetlone czterema oknami połaciowymi. Tylko od Ciebie będzie zależeć, co się na nim znajdzie. Warto więc przyjrzeć się bliżej atrakcyjnym ofertom domów parterowych.

Wypoczynek w Fano

Fano to projekty bardzo ekonomiczne z dużą strefą dzienną, którą powiększa otwarta na tę część kuchnia. Mamy tu przeszklenia, dzięki którym do pomieszczeń wpada więcej światła, jest więc jasno i przytulnie. Mamy też kominek, przy którym domownicy będą się chętnie gromadzić w chłodniejsze wieczory, by spędzić razem czas. Jest również zadaszony taras, który będzie zapewne świetnym miejscem wypoczynku dla każdego z domowników. A także jasna łazienka z wanną i prysznicem. Wszystko jest tu przemyślane, na przykład praktycznie wykorzystano przestrzeń pod schodami – zostało tam zaprojektowane dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, które może posłużyć jako pralnia lub spiżarnia, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca i na zachowanie większego porządku. Są też trzy sypialnie, w tym jedna, główna, z bezpośrednim wyjściem na taras. Projekt uzupełniają jednostanowiskowy garaż, do którego przylega pomieszczenie gospodarcze, oraz kotłownia z miejscem na piec na paliwo stałe.

Z rodziną do Sarti

Sarti to projekt, który również przypadnie do gustu tym, którzy szukają domu rodzinnego o stosunkowo niedużej powierzchni. Ale już na samym parterze, przed rozbudową, czteroosobowa rodzina będzie mogła zamieszkać w komfortowych warunkach. Strefa dzienna jest przestronna, w jej skład wchodzą duża kuchnia oraz jasny salon. Z salonu można wyjść na zadaszony taras, który znajduje się od strony ogrodu, więc będzie doskonałą odskocznią od codziennego pędu. W projekcie Sarti C zapewniono mieszkańcom wyraźne oddzielenie ich strefy prywatnej. Gospodarze mają główną sypialnię z oddzielną garderobą i łazienką. Ogólnie sypialnie są dwie. Jest jeszcze wspólna łazienka, praktyczna pralnia i spiżarnia, wiatrołap oraz pomieszczenie gospodarcze. Na parterze została też zaprojektowana klatka schodowa, dzięki czemu w przyszłości można wykorzystać poddasze. Wizualizacje wszystkich ww. projektów można zobaczyć na stronie http://www.slonecznedomy.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *