Ponad połowa Polaków deklaruje, że nie posiada żadnych oszczędności. Jeśli zaliczasz się do tej grupy pamiętaj, że nie jest to problem tylko z pozoru. Może przecież nadejść dzień, kiedy okaże się, że potrzebujesz „na już” sporej sumy pieniędzy. Powodów może być wiele – awaria samochodu, sprzętu domowego lub po prostu inny nieprzewidziany wydatek. Warto wiedzieć, skąd w takiej sytuacji można szybko zdobyć pieniądze.

Pożyczka od rodziny

Poszukiwania dodatkowych środków możesz rozpocząć od rodziny. Plusów takiego rozwiązania jest wiele. Przede wszystkim zaoszczędzisz czas, potrzebny gdzie indziej na formalności i pieniądze, jakie przeznaczyłbyś na odsetki. Pomocy z pewnością nie odmówią Ci rodzice czy ukochana ciotka. Jeżeli żadne z nich nie dysponuje pełną kwotą, pomocna może być rodzinna zbiórka. Czy są minusy? Owszem. Informowanie swojej rodziny – nawet tej najbliższej – o swoich potencjalnych problemach finansowych może nie być dla Ciebie komfortowe.

Kredyt lub szybka pożyczka

W nagłych sytuacjach, finansowania można szukać również w bankach, lecz tu formalności związane z otrzymaniem kredytu gotówkowego mogą trwać kilka dni. Alternatywnie możesz skorzystać z oferty instytucji udzielających produktów, takich jak szybka pożyczka. W tego typu instytucjach pożyczysz nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a formalności związane z uzyskaniem finansowania będą  ograniczone do minimum. Pieniądze otrzymasz na konto, a żeby podpisać umowę, nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu. Doradca finansowy przyjedzie do Ciebie. Wystarczy, że zadzwonisz na infolinię i przekażesz konsultantowi niezbędne dane. Plusem takiego rozwiązania są ograniczone formalności i możliwość spłacania pożyczki w równych, miesięcznych ratach, które możesz dostosować do swojej zdolności finansowej.

Poszukaj atrakcyjnej pożyczki prywatnej

Jeżeli powyższe możliwości nadal nie stanowią interesującego Cię źródła finansowania, możesz zdecydować się na skorzystanie z tak zwanej „pożyczki prywatnej”. W sieci znaleźć można sporo ofert tego rodzaju pożyczek. Istnieje też kilka portali, które zrzeszają pożyczkobiorców i pożyczkodawców. Niektóre z nich pozwalają na negocjowanie zarówno kwoty pożyczki, jak i kosztów związanych z jej zaciągnięciem. Pamiętaj jednak, że pożyczając pieniądze – niezależnie z jakiego źródła – zobowiązanie będzie trzeba terminowa spłacić.

Sprzedaj nieużywane przedmioty

Zastanów się dobrze – może posiadasz przedmioty, których od dłuższego czasu nie używasz, a mogą one stanowić dla kogoś jakąś wartość. Finansowy problem, to dobra okazja żeby je sprzedać. Ty przy okazji zrobisz gruntowne porządki w swoich czterech kątach.

Zanim zdecydujesz ostatecznie jak zdobyć potrzebną Ci kwotę, zastanów się nad wadami i zaletami możliwych rozwiązań. Niezależnie od tego,  czy wyborem będzie kredyt bankowy, szybka pożyczka czy też pomoc rodziny, środki będziesz musiał oddać. Podjęcie racjonalnej decyzji ułatwi Ci sporządzenie listy plusów i minusów każdego z nich.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na https://proficredit.pl/media/blog/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *