Skuteczne sposoby na piękny dekolt

Dekolt to obszar, w którym dość szybko dają o sobie znać procesy starzenia. Pomarszczona, wiotka skóra, pionowe zmarszczki czy przebarwienia to problemy estetyczne bardzo wielu kobiet. Czy można się ich pozbyć? A może da się zapobiegać ich powstawaniu? Sprawdziliśmy, jakie zabiegi medycyny estetycznej są w tym przypadku skuteczne.

Pomarszczona skóra dekoltu – jak się jej pozbyć?

Utrata jędrności skóry na dekolcie jest niestety zjawiskiem naturalnym. Wynika z tego, że wraz z wiekiem spada synteza kolagenu w skórze. W przypadku dekoltu ten problem pojawia się jeszcze szybciej, ponieważ skóra w tym miejscu jest cienka. W efekcie wiele kobiet jeszcze przed czterdziestką zauważa u siebie pierwsze oznaki utraty elastyczności. Są to na przykład pionowe zmarszczki widoczne zwłaszcza po nocy. Najlepszym sposobem na spowolnienie tego procesu są zabiegi oddziałujące na głębokie partie skóry, ponieważ to właśnie tam znajdują się włókna kolagenowe i elastynowe. Specjaliści medycyny estetycznej mają do dyspozycji kilka bardzo dobrych zabiegów o takim działaniu. Na pomarszczony dekolt dobrze jest zastosować mezoterapię igłową. Jest to metoda polegająca na nakłuwaniu skóry delikatnymi igiełkami i jednoczesnym podawaniu preparatów o działaniu przeciwstarzeniowym. Doskonale sprawdzają się także mikronakłuwanie urządzeniem 4.0, radiofrekwencja mikroigłowa oraz bardzo popularne ostatnio Hifu https://neonia.com.pl/laseroterapia/hifu/, czyli skoncentrowane ultradźwięki. Świetnym zabiegiem poprawiającym wygląd dekoltu jest też oczywiście laseroterapia laserem frakcyjnym.  Wszystkie te metody pobudzają regenerację komórkową i przebudowę skóry, a w efekcie powodują jej wygładzenie, ujędrnienie i odmłodzenie.

Jak usunąć przebarwienia z dekoltu?

W miesiącach letnich zdecydowana większość kobiet decyduje się odsłonić dekolt. To sprawia, że jest on bardzo podatny na występowanie przebarwień posłonecznych, a w późniejszym okresie życia także plam starczych. Takich przebarwień niestety nie da się zamaskować ani usunąć domowymi sposobami. Trzeba skorzystać z profesjonalnej pomocy, a konkretnie z zabiegów laserowych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się laser frakcyjny erbowo-yagowy i laser w technologii Dye. Są to całkowicie bezpieczne metody – emitowane przez nie promieniowanie jest selektywnie pochłaniane przez melaninę skumulowaną w obrębie przebarwień. Prowadzi to do rozpadu barwnika i rozjaśnienia zmiany. Żeby osiągnąć optymalny efekt, wizytę trzeba powtórzyć kilka razy. Ponieważ przed zabiegiem i po nim należy unikać słońca, najlepszym momentem na rozpoczęcie laseroterapii jest jesień. Rozpoczynając zabiegi w tym okresie, powinniśmy zdążyć odbyć całą serię wizyt do wiosny.

Rewitalizacja skóry dekoltu – co to jest?

 W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się zabiegi rewitalizacji skóry. Wykonuje się je również na dekolcie. Rewitalizacja to bardzo kompleksowe podejście, będące doskonałą formą zadbania o swój wygląd i dobre samopoczucie. Warto zdecydować się na nią już w młodszym wieku w ramach profilaktyki starzenia skóry. Rewitalizacja dekoltu pozwala na osiągnięcie różnych efektów, w zależności od potrzeb klientki. Pod tym kątem specjalista dobiera konkretne metody zabiegowe. Najczęściej w rewitalizacji dekoltu wykorzystuje się laser frakcyjny https://neonia.com.pl/laseroterapia/laser-frakcyjny-resurfacing/, dzięki któremu skóra jest wyraźnie ujędrniona, zagęszczona i bardziej witalna. Rewitalizacja może być zabiegiem całościowym obejmującym nie tylko dekolt, ale też twarz i szyję.

Zabiegi na dekolt – czy warto je wykonywać?

Dekolt to obszar wymagający specjalnego traktowania. Dużą rolę odgrywa tu oczywiście prawidłowa codzienna pielęgnacja, jednak w pewnym wieku okazuje się ona niewystarczająca. W tym momencie, a najlepiej zapobiegawczo jeszcze w młodszym wieku, warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Stosowane w tym przypadku metody są nieinwazyjne lub bardzo mało inwazyjne, więc można bez obaw regularnie powtarzać wizyty i nieprzerwanie cieszyć się gładkim dekoltem. A więc odpowiedź na pytanie: „Co jest dobre na ładny dekolt?”, może być tylko jedna – odpowiednio dobrane zabiegi w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *