Spędź Dzień Dziecka razem z nami na IV Warszawskim Spotkaniu Rodzinnym

Biuro Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy wraz z Polskim Bractwem Kawalerów Gutenberga przygotowało na ten dzień wiele atrakcji. Na najmłodszych mieszkańców Warszawy czekać będzie wesołe miasteczko, wata cukrowa i popcorn, autobus z zabawami edukacyjnymi oraz jazda konna. Animatorzy przygotują liczne gry i konkursy z nagrodami, malowanie buzi, warsztaty teatralne, pokazy technik tkania. Zawodowi tancerze uczyć będą tańca nowoczesnego z elementami breakdancu, a klowni i szczudlarze żonglerki i jazdy na jednokołowym rowerze. Wszystkie atrakcje przygotowane dla dzieci są nieodpłatne.

W namiocie kampanii „Daj im przyszłość – Warszawskie Rodzinne Domy Dziecka” przez cały dzień będą dyżurować konsultantki z Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie jak również same rodziny zastępcze, które opowiedzą o rodzicielstwie zastępczym. Przez cały dzień na stoisku odbywać się będą konkursy plastyczne, których motywem przewodnim będzie rodzina.

– Celem IV Warszawskiego Spotkania Rodzinnego jest promocja rodzicielstwa zastępczego w stolicy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu mieszkańcy naszego miasta zwrócą uwagę na problem, jakim jest samotność dzieci wychowujących się w placówkach opiekuńczych. Promocja rodzinnego spędzania czasu jest dla nas bardzo ważna, dlatego podczas pikniku przewidzieliśmy liczne konkursy, w których nagrodami będą rodzinne pakiety uprawniające do nieodpłatnego wejścia na teren najciekawszych obiektów architektonicznych w Warszawie – mówi Bogdan Jaskołd, dyrektor Biura Polityki Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga przygotuje pokaz czerpania papieru, wyrabiania pieczęci lakowych oraz pokaz tańca rycerskiego wykonywanego na dworach XVII-wiecznej Polski i Europy. Dla wszystkich osób biorących udział w konkursach wydawnictwo dla dzieci Nasza Księgarnia ufundowało nagrody w postaci ponad 120 książek.

Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy organizuje dla ponad stu najzdolniejszych dzieci z terenu Warszawy wycieczkę na Litwę. Uroczyste przekazanie nagród w postaci biletów uprawniających do wzięcia udziału w wyjeździe, odbędzie się podczas spotkania.

Na scenie głównej wystąpi m.in. zespół bębniarski taiko „KAIKO”, pochodzący z Hamamatsu – miasta położonego w Japonii. Dobry bęben taiko może kosztować tyle co mały samochód.
Poza gośćmi z Japonii na scenie wystąpią również rodzime gwiazdy m.in. Majka Jeżowska, Renata Dąbkowska i Robert Janowski z zespołem.

Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *