W jaki sposób zwiększyć poziom bezpieczeństwa domu, gdy przebywamy w pracy?

W natłoku codziennych zajęć zbytnio nie zwracamy uwagi na to, aby zabezpieczyć swój dom przed kradzieżą. Niektórym wydaje się, że włamania do mieszkań były domeną lat 90. i teraz już się raczej nie zdarzają. Myślimy tak do czasu, aż ten przykry incydent nie spotka naszych znajomych lub nas samych.

Nie ma Cię wiecznie w domu? Twoja nieruchomość to idealny cel napadu

W sezonie jesienno-zimowym za oknem szybko robi się ciemno. Wiele osób przebywa poza domem aż do późnych godzin wieczornych. Zgaszone światło przyciąga napastników, którzy często przez kilka tygodni obserwują naszą posesję, ustalając harmonogram naszego dnia i godziny, w których przebywamy poza domem.

Nas tymczasem pochłania wymagająca praca, dodatkowe szkolenia, robienie zakupów, szkolne wywiadówki, wizyty u znajomych i w pubach. Domy, szczególnie te zlokalizowane w oddalonych od centrum dzielnicach sypialnych czy poza miastem, coraz częściej stają się bardziej miejscem snu i kąpieli aniżeli główną przestrzenią naszej codziennej, życiowej aktywności. Okazałe domy, pozostawione przez cały dzień zupełnie samotnie, stają się łatwym łupem dla złodziei. Przeszklone drzwi tarasowe aż proszą się, aby zajrzeć do środka.

Alarm, który czuwa za nas

Aby zabezpieczyć się przed kradzieżą, warto zainwestować w urządzenie, które będzie monitorować bezpieczeństwo naszego domu i przesyłać sygnał z kamery bezpośrednio do nas. Dzięki temu, nawet będąc w pracy w znacznie oddalonej miejscowości, możemy upewnić się, że w naszym domu jest wszystko w porządku lub – w razie odkrycia włamania – szybko wezwać na miejsce służby interwencyjne. Istnieje duża szansa, że w ten sposób unikniemy kradzieży lub zminimalizujemy wyrządzone szkody.

Jeśli ktoś usiłował otworzyć drzwi lub okno w Twoim pustym domu, centrala Dione Ci to powie

Inteligentny i nowoczesny system alarmowy działający poprzez sieć Wi-Fi stanowi świetne rozwiązanie dla osób dynamicznych, których często całymi dniami nie ma w domu. Urządzenie w pełni bezprzewodowe jest kompatybilne z aplikacją dostępną w Google Play, dzięki której system alarmowy można obsługiwać wygodnie za pomocą smartfona. Praktyczny zestaw kamer IP dołączonych do zestawu pozwala mieć baczne oko na naszą posesję. Bezprzewodowe czujki monitorują, czy pod naszą nieobecność ktoś nie usiłuje otworzyć w domu drzwi lub okien.

 

Profesjonalne i łatwe w obsłudze urządzenia alarmowe kupisz w sklepie internetowym pod tym linkiem: https://sklep.ochronadione.pl/produkt/zestaw-dione-basic/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *