Wołanie na alarm!

Sterimar Mn

Sezonowe, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa i spojówek wywołane alergenami pyłków roślin, towarzyszy ludzkości od wieków. Dziś na pyłkowice choruje blisko 1/5 populacji, a alergeny pyłku traw są najczęstszą przyczyną sezonowego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i spojówek w Polsce. Sytuację pogarszają niekorzystne zmiany zarówno w środowisku wewnątrz naszych domów (wzrost stężenia alergenów domowych, zwłaszcza roztoczy kurzu domowego, sierści zwierząt domowych, wewnętrzne zmiany w technologii budowania mieszkań, które znacznie pogarszają jakość powietrza w domu), jak i w środowisku zewnętrznym (zwiększony kontakt ze spalinami silników i zanieczyszczenie środowiska). Efekt jest taki, że objawy nieżytu nosa – katar, kichanie, blokada – występują dziś w 20% ludzi. U połowy chorych objawy te mają charakter całoroczny.

Najprościej…..wypłukać
Mając do dyspozycji coraz skuteczniejsze leki objawowe i profilaktyczne w leczeniu alergii, zapominamy często o najprostszych metodach leczenia. „Nie ma alergii bez alergenu”! – najskuteczniejsze leczenie to ograniczenie ekspozycji na alergen lub jego eliminacja. W alergii sezonowej, spowodowanej uczuleniem na pyłki roślin, całkowita eliminacja alergenów jest w praktyce niemożliwa. W celu ograniczenia ekspozycji na alergen zaleca się specjalne filtry przeciwpyłkowe, częste pranie odzieży, natryski i kąpiele spłukujące alergeny z powierzchni ciała, a także codzienną higienę błony śluzowej nosa, w której proces alergiczny, atakujący górne drogi oddechowe, znajduje swój początek.

Sterimar Mn to wynik pracy naukowców, dla których inspiracją było częste występowanie alergicznych nieżytów nosa. Stworzyli oni produkt idealny dla osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny wziewne, pomagający w codziennej higienie jamy nosowej. Sterimar Mn to fizjologiczny, sterylizowany roztwór wody morskiej zamknięty w aseptycznym opakowaniu. Woda morska, podstawowy składnik Sterimaru Mn, pobierana jest z głębokich warstw morza, oddalonych ponad 30 km od brzegu, dzięki czemu pozbawiona jest zanieczyszczeń niesionych przez wody przybrzeżne. Wzbogacenie wody morskiej manganem, posiadającym właściwości antyalergiczne i równocześnie uchodzącym za najmniej toksyczny pierwiastek świata, spowodowało, że produkt jest całkowicie bezpieczny dla alergików. W nim po prostu nie ma co uczulać!


Po prostu wypłukać alergeny

Sterimar Mn ułatwia oddychanie oraz oczyszcza śluzówkę, wypłukując zanieczyszczenia i alergeny. Woda morska wzbogacona manganem, zamknięta w całkowicie aseptycznym opakowaniu, rozpylana jest bardzo delikatnie, a system mikrodyfuzji zapewnia dobrą penetrację aerozolu. Dzięki temu jamy nosowe udrażniają się, a komfort oddychania zostaje przywrócony. Sterimar Mn, zmniejszając stężenia alergenów na powierzchni błony śluzowej, wpływa na zmniejszenie objawów alergicznego nieżytu nosa – swędzenie, kichanie i katar zmniejszają się. Wygodny aplikator dostosowany jest do każdych, nawet najmniejszych nozdrzy.

Sterimar Mn stosuje się w 2 – 4 dawkach dziennie do każdego otworu nosa. Zalecany okres stosowania 10 – 15 dni. Objętość netto opakowania: 50 ml (starcza na około 150 aplikacji). Cena: około 24,00 PLN

Postscriptum.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat zaobserwowano zależność pomiędzy zapalnymi chorobami dróg oddechowych, a astmą oskrzelową. W krajach wysokozurbanizowanych wzrasta liczba osób (szczególnie dzieci) z astmą, uczulonych na wiele alergenów wziewnych. Przyczyny tego stanu nie są do końca rozpoznane. Najczęściej upatruje się ich w niekorzystnych zmianach w środowisku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *