Świadomi Rodzice – krótki opis książki, do której słowo wstępne napisał Jego Świątobliwość Dalajlama. Doskonałe rodzicielstwo jest złudzeniem. Nie istnieje idealny rodzic, ani idealne dziecko.

Książka Świadomi rodzice mówi o wyzwaniach, które stanowią naturalną część wychowywania dziecka. Jako rodzice, każdy z nas próbuje zrobić wszystko co w naszej mocy korzystając z zasobów, które posiadamy, aby wychować szczęśliwe, zdrowe dzieci.

Książka ta pokazuje jak możemy rozpoznać i wydobyć emocjonalne i duchowe lekcje związane z procesem wychowania, tak abyśmy mogli ich użyć dla naszego własnego rozwoju, co w rezultacie umożliwi nam skuteczniejsze wychowywanie. Jesteśmy zapraszani, aby otworzyć się na przyjęcie możliwości, że nasze niedoskonałości mogą tak naprawdę być naszymi najbardziej wartościowymi narzędziami do zmiany.

 

 

W nowoczesnym podejściu dr Tsabary do tematu rodzicielstwa, dziecko posiada potencjał inicjowania u swoich rodziców głębokich poszukiwań na poziomie duszy oraz ich osobistej transformacji. Dzieci nie stanowią już tylko psychologicznej i duchowej spuścizny rodziców, ale funkcjonują jako istoty wpływające w bardzo ważny sposób na ich rozwój.

Kiedy rodzice uczą się wraz z dziećmi i są na nie otwarci, pojęcia typu moc, kontrola czy dominacja przestają być potrzebne, a głównym celem podróży staje się wzajemna życzliwość oraz duchowe partnerstwo.

Niestety, wielu rodziców nieświadomie przekazuje swoim dzieciom nabyty ból psychologiczny i emocjonalne traumy z przeszłości, mimo że świadomie wcale nie chcą tak postępować. Tradycyjne książki dotyczące tematu rodzicielstwa podają mnóstwo technik dotyczących kontrolowania dzieci oraz doraźnych rozwiązań, które mają być pomocne w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Dr Tsabary podchodzi do tematu w odmienny sposób. Według niej, dzieci stanowią dla rodziców zwierciadło dawno zapomnianego ja. Rodzic który zechce spojrzeć w to lustro, zdobędzie możliwość zbudowania relacji ze swoim wewnętrznym stanem pełni.
Kiedy rodzic odnajdzie już drogę do siebie, będzie w stanie nawiązać prawdziwą więź ze swoim dzieckiem, co staje się gwarancją wychowania szczęśliwych, zdrowych, silnych dzieci oraz wspiera rozwój dorosłego.

erodzina.com, jest partonem medialnym książki – gorąco polecamy do zakupu!
Więcej: www.bialywiatr.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *