Świadomy kredyt, czyli doradztwo kredytowe

Dzisiaj zaciągnięcie kredytu na samochód czy na dom nie jest niczym niezwykłym. W większości przypadków wystarczy przedstawienie dowodu tożsamości oraz wykazanie własnej zdolności kredytowej, aby w kilka godzin otrzymać pozytywną decyzje kredytową i móc cieszyć się z dodatkowego finansowania.

doradca-kredytowy

Tak samo zakup na raty jest pewnego rodzaju kredytem, do którego wystarcza najczęściej wyłącznie samo wylegitymowanie się. Czy jednak na trudnym rynku finansowym możemy szukać pomocy? Czy warto skorzystać z usług profesjonalnych doradców finansowych? Jakie korzyści możemy z tego mieć?

Wbrew powszechnej opinii Polaków usługi profesjonalnych doradców kredytowo-finansowych są niezwykle potrzebne i ważne. Wystarczy spojrzeć chociażby na naszych zachodnich sąsiadów – na Niemcy – aby dostrzec, jak popularne są tam usługi doradców kredytowych. Wynika to przede wszystkim z korzyści, które niesie ze sobą korzystanie z usług takich doradców.

Jakie korzyści dają nam usługi doradców kredytowych?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o rozeznaniu na rynku kredytowym i przedstawieniu wyłącznie ofert spełniających nasze potrzeby i oczekiwania. Banki oferują wiele różnorodnych kredytów, jednak niezwykle ciężko jest znaleźć te, które będą dawały nam możliwość realizacji własnych marzeń. Wiele kredytów jest kredytami celowymi, które jednocześnie mają dawać bankowi odpowiednie zabezpieczenie finansowe związane ze spłatą zadłużenia – między innymi kredyty mieszkaniowe czy kredyty dla firm – i niemożliwe jest swobodne dysponowanie otrzymaną gotówką. Doradca kredytowy już na samym początku powinien rozpoznać nasze potrzeby i brać pod uwagę tylko konkretne oferty kredytowe.

Najlepsza oferta kredytowa

Pomimo istnienia prawnego obowiązku podawania Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania każdego kredytu, co miało przyczynić się do łatwego porównywania rzeczywistych kosztów zaciągnięcia danego kredytu na tle innych ofert kredytowych, to banki wiele opłat ukrywają poza czynnikami branymi pod uwagę przy wyliczaniu kosztów opisanych przy pomocy współczynnika RRSO. Doradca kredytowy może przeprowadzić symulację rzeczywistych kosztów w przypadku proponowanych nam kredytów, a tym samym wybrać dla nas najlepsza ofertę kredytową, która zapewni nam najmniejsze koszty kredytu, jak i będzie dopasowana do naszych możliwości finansowych. Raty o takiej samej wysokości czy może malejące? Co będzie dla nas korzystniejsze i bezpieczniejsze? W tym właśnie może nam pomoc doradca kredytowy.

Jak zostało to wspomniane już we wcześniejszej części artykułu, Niemcy już dawno dostrzegli siłę profesjonalnego doradztwa kredytowego i widać to również po statystykach dotyczących domowych budżetów. Niemcy dzięki wybieraniu dobrych ofert kredytowych posiadają znacznie mniejsze obciążenia finansowe – nie wynika to w żadnym razie z zarobków czy wielkości kredytów, a po prostu z rozsądnego zaciągania zobowiązań finansowych i wybierania najlepszych ofert na rynku.

Podsumowując, nie powinniśmy się obawiać korzystania z usług profesjonalnych doradców kredytowo-finansowych.

Konsultacja: Doradca Finansowy http://malyga-poznan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *