Szampon dla dziecka i dorosłego o skórze wrażliwej? Tylko organiczny!

W zasadzie tylko naturalne kosmetyki są obecnie w stanie zapewnić nam pielęgnację włosów oraz skóry głowy, która nie będzie wywoływała podrażnień. Dlaczego tak się dzieje i co mają w sobie naturalne kosmetyki, że pozytywnie wpływają na zdrowie skóry?

O zaletach szamponu naturalnego, organicznego przede wszystkim decyduje brak substancji chemicznych, które znaleźć można w tradycyjnych kosmetykach. Sztuczne składniki najczęściej są przyczyną alergii i podrażnień skóry, a w przypadku kosmetyków organicznych skład ich po prostu nie zawiera.

Naturalne składniki – brak podrażnień

Naturalne składniki działają o wiele delikatniej, gwarantując, że wrażliwa na podrażnienia skóra nie będzie ich doświadczać. Jest to zasługą m.in. łagodzących ekstraktów z roślin takich jak aloes, które delikatnie zażegnują stany zapalne skóry głowy. Podobnie działa również skrobia kukurydziana, która w naturalny sposób redukuje produkcję sebum. To sprawia, że szampon nie powoduje przetłuszczania się skóry głowy, co minimalizuje ryzyko występowania łupieżu czy nagminnego przetłuszczania się struktury włosów.

Odbudowa i ochrona

Wrażliwa skóra głowy potrzebuje jednak nie tylko substancji regulujących jej pracę, ale również wzmacniających ją i odżywiających. Naturalne ekstrakty z krasnorostów, zastępujące pozornie nawilżające oleje mineralne, doskonale działają na wzmocnienie skóry i dostarczają je niezbędnych witamin. To pozytywnie odbija się na zdrowiu i dobrej kondycji włosów. Regenerująca rola ekstraktu z oczaru wirginijskiego z kolei zapewnia odporność skóry na podrażnienia wywoływane m.in. warunkami atmosferycznymi.

Produktem, który zawiera wspomniane składniki i dodatkowo jest w 100% ekologiczny, jest szampon polskiej fmarki BioIQ. Przed zakupem warto sprawdzić skład szamponu: (link do produktu w sklepie) https://www.bioiq.eu/pl/dla-wlosow/23-naturalny-i-organiczny-szampon.html Sklep udostępnia zakładkę „W KOSMETYKU NIE ZNAJDZIESZ”, dzięki której możemy upewnić się, jakich sztucznych i szkodliwych składników szampon nie zawiera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *