Loty w tunelu aerodynamicznym także dla dzieci i młodzieży!

Chcesz sprawić swoim pociechom niesamowity upominek? Zamiast zabierać je do kina czy na mecz, pomyśl o locie w tunelu aerodynamicznym. To kapitalna propozycja przeznaczona również dla najmłodszych i dostępna obecnie także w Polsce!

Latanie w tunelu aerodynamicznym to nic nowego, ale dopiero w ostatnim czasie stało się ono tak popularne w naszym kraju. Powstało kilka nowoczesnych obiektów, między innymi w Warszawie oraz we Wrocławiu, które są otwarte nie tylko dla doświadczonych skoczków spadochronowych, ale praktycznie dla każdego, kto ma ochotę na przeżycie niezwykłej przygody.

Jak odbywa się lot w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne wyposażone są w ogromne wentylatory, które pozwalają na rozpędzenie powietrza nawet do 310 kilometrów na godzinę. Taka prędkość powoduje, że dorosły człowiek może unieść się w górę, dlatego też w tunelu możemy poczuć się jak przy swobodnym spadaniu podczas skoku spadochronowego. Jednocześnie jest to rozrywka bardzo bezpieczna, bez szczególnych przeciwwskazań, a ponadto przystępna cenowo.

Do wzięcia udziału w locie nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania. Jedynie przed samym lotem odbywa się krótkie przeszkolenie, które informuje, jak należy zachowywać się w środku tunelu. Dobiera się też odpowiedni kombinezon oraz gogle i kask dla pełnego bezpieczeństwa. Warto też wskazać, że nad przebiegiem lotu stale czuwa instruktor znajdujący się w środku tunelu, dlatego też będzie on przez cały czas dbał o to, aby uczestnik lotu był bezpieczny.

Tunel aerodynamiczne również dla najmłodszych

Warto też wskazać, że z lotów w tunelach aerodynamicznych mogą także korzystać dzieci i młodzież. Jak już wspomnieliśmy, jest to rozrywka bezpieczna. W Polsce najmłodszy uczestnik lotu miał zaledwie 2 lata! Dla maluchów jest to kapitalna rozrywka oraz trening, który poprawia koordynację całego ciała, dlatego też można być pewnym, że na jednym locie się nie skończy.

Dodatkowym plusem jest także możliwość uzyskania niższych cen w przypadku lotów dla dzieci. Wtedy, gdy planuje się wzięcie udziału w takiej rozrywce całą rodziną, również można liczyć na dodatkowe obniżki. Jako że loty można kupować też w prezencie, mogą być one świetnym wyborem na urodziny, Dzień Dziecka i inne okazje – na pewno będą strzałem w dziesiątkę!

Gdzie można skorzystać z lotów i ile to kosztuje?

Ceny lotów w tunelach aerodynamicznych wcale nie są takie wysokie, jak mogłoby się wydawać. W przypadku podstawowego lotu 3-minutowego, który dzieli się na sesje po 1,5 minuty, zapłacimy w wersji junior tylko 219 złotych (dla dorosłych cena wynosi 249 złotych). Możemy też wykupić specjalne szkolenia w tunelach oraz pakiety lotów przeznaczone dla całej rodziny.

Obecnie loty są prowadzone w kilku różnych lokalizacjach w Polsce. Można skorzystać z nich w Warszawie – tunel Flyspot oraz we Wrocławiu – tunel SpeedFly.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *