Szczoteczka soniczna: sposób na staranne mycie zębów

Szczoteczka soniczna to wynalazek, który pomaga w skutecznym myciu zębów. Bez tego nie sposób sobie wyobrazić zdrowego uśmiechu. A zdrowy uśmiech z zadbanymi zębami to podstawa dobrej kondycji zdrowotnej całego organizmu. Dlatego bardzo ważne jest, aby zęby były myte starannie już od najmłodszych lat. Taki nawyk ma same plusy.

Staranne mycie zębów, zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych, jest pewnym problemem. Po pierwsze dlatego, że trzeba zastosować odpowiednią technikę. Po drugie, dzieci często nie mają czasu na tak „nudne” czynności jak mycie zębów. Jest przecież tyle ciekawszych zajęć!

Dlatego szczoteczka, która przypilnuje Twoje dziecko z myciem zębów, jest tutaj doskonałym rozwiązaniem. Rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów. Na czym polega więc fenomen inteligentnej szczoteczki? Poniżej jej charakterystyka i korzyści z używania.

Szczoteczka soniczna – co to takiego?

Szczoteczka soniczna nie jest bardzo młodym wynalazkiem, gdyż powstała około trzydziestu lat temu. Jednak przez ten czas ona oraz jej funkcje uległy znacznej modyfikacji.

Można by powiedzieć, że współczesna szczoteczka tego rodzaju, to elektroniczne cudeńko, którego głównym zadaniem jest jednak dbanie o stan uzębienia naszego i naszych pociech. Działanie tego typu szczoteczek polega na tym, że podczas pracy wytwarzają one fale dźwiękowe, które poruszają włóknami szczoteczki sonicznej.

Drgania te wprawiają także w ruch cząsteczki śliny i pasty. W ten sposób powstają mikrobąbelki, uderzają one w zęby i w ten sposób usuwają bakterie i płytkę nazębną. Zaleta tych bąbelków jest taka, że docierają do tych miejsc w jamie ustnej, do których nie mają szans dotrzeć włókna szczoteczki (czyli wąskie szczeliny międzyzębowe). Główka szczoteczki wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne, co także pomaga w dokładnym czyszczeniu zębów.

Inteligentna szczoteczka – w czym pomaga?

Wracając do wyrobienia w dziecku odruchu prawidłowego mycia zębów i zachęcenia do regularnego wykonywania tego codziennego zabiegu, to inteligentna szczoteczka – czyli szczoteczka soniczna wyposażona w specjalne funkcje – na pewno doskonale sprawdzi się w tej roli.

Dlaczego się tak dzieje?

Otóż ma ona kolorowy dotykowy wyświetlacz. Można sprawdzić na nim godzinę, pogodę, a co najważniejsze… stan szczotkowania zębów (to ostanie jest możliwe także dzięki wmontowanemu żyroskopowi, który monitoruje i rejestruje obszary w jamie ustnej!).

Dzięki takiemu rozwiązaniu inteligentna szczoteczka to szczoteczka, która przypilnuje Twoje dziecko z myciem zębów. Poza tym czynność ta przestanie być dla najmłodszych nudna. A to w tych czasach duża zachęta!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *