Tapicerka w fotelach biurowych

Jednym z komponentów, który najbardziej interesuje potencjalnych klientów w fotelach biurowych, jest zastosowana tapicerka. Wyroby tego rodzaju mogą zostać powleczone najróżniejszymi surowcami, dlatego różnorodność w asortymencie produktowym jest przeogromna. Od wykwintnej skóry naturalnej aż po tandetne plastiki – obicie fotela biurowego powstaje dzisiaj z najróżniejszych materiałów.

Które rodzaje tapicerki sprawdzają się najlepiej w środowisku biurowym? Numerem jeden jest skóra naturalna, jednak jej cena jest pewnym ograniczeniem. Jej funkcjonalne zalety oferują także niektóre syntetyczne typy tapicerki. Niestety nie potrafią one skopiować wyglądu naturalnej skóry. Z tego względu fotele biurowe z obiciem naturalnym cieszą się nadal największym popytem. Na drugim miejscu plasuje się tapicerka z wytrzymałych tkanin. W głównej mierze są to tkaniny syntetyczne o niskim stopniu ścieralności. Dosyć popularne obicie tworzy sztuczna skóra, ale tylko jej najnowsze mieszanki PU. Wyglądem dorównuje już ona skórze naturalnej, lecz jest jeszcze ciut mniej wytrzymała. Klienci nie narzekają na tapicerkę siateczkową, która ma być szczególnie termo-aktywna. Niestety pozostaje ona w tyle za innymi materiałami, jeśli chodzi o warstwę estetyczną. Siateczkowe fotele biurowe jednocześnie nie należą do najwytrzymalszych.

Zobaczcie fotel z tapicerką ze skóry naturalnej
www.akracing.pl/sklep/akracing-onyx-deluxe-prawdziwa-skora/

Zupełnie niedopuszczalne jest obicie z twardego tworzywa sztucznego. Można na nim posiedzieć co najwyżej przez 5 minut, zanim zaczną się prawdziwe tortury. Rozczarowaniem są tanie odmiany sztucznej skóry. Szybko pękają i w ogóle nie przepuszczają powietrza. W drastycznych przypadkach spotykane są fotele biurowe z gumową tapicerką. Ten materiał nigdy nie będzie podstawą komfortowego obicia.

Jak wybór nieodpowiedniej tapicerki może odbić się na użytkowniku? Słaba tapicerka będzie prowadziła u osoby siedzącej do nadmiernej potliwości skóry. Wątpliwej jakości materiał szybko zacznie pękać. Na krawędziach fotel będzie obstrzępiony. Mało elastyczna tapicerka może obniżać komfort.

Ilu producentów, tyle pomysłów na tapicerkę – można by rzec obserwując sklepy meblowe. Na pewno w laboratoriach firm powstają już kolejne materiały, dzięki którym fotele biurowe staną się jeszcze przystępniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *