Czy warto inwestować w wakacyjne kursy językowe dla młodzieży?

Jak nauczyć się języka obcego w jedne wakacje? Kursy językowe organizowane w Polsce mogą być niewystarczające. Intensywna nauka języka obcego podczas wakacyjnego kursu za granicą to rozwiązanie, którego szukasz.

Zupełnie inny kurs językowy dla młodzieży

Zagraniczne kursy znacznie różnią się od tych organizowanych w Polsce. Przede wszystkim na wakacyjnym kursie za granicą nastolatek spotka swoich rówieśników z różnych stron świata, a więc będzie zmuszony do komunikowania się w języku obcym, przez co w krótkim czasie pozbędzie się blokady i zacznie płynnie porozumiewać się z nowymi kolegami i nauczycielami.

Wakacyjne kursy językowe – metody nauczania

W większości zagranicznych szkół podczas pierwszego spotkania uczeń wypełnia test znajomości języka i na jego podstawie przydzielany jest do odpowiedniej grupy. W szkołach wakacyjnych obowiązują zupełnie inne zasady niż te, których nauczyciele i uczniowie muszą przestrzegać w ciągu roku szkolnego. Wakacyjne kursy językowe dla młodzieży nastawione są przede wszystkim na komunikację i operowanie językiem obcym. Poza tym nauczyciele często stawiają na praktyczną naukę języka w naturalnym środowisku danego kraju oraz skupiają się na rozwijaniu umiejętności życiowych nastolatka.

Obóz językowy dla młodzieży – atrakcje i bezpieczeństwo

W zależności od wybranego miejsca nastolatek przez całe wakacje może do woli korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zajęcia pozalekcyjne mogą być związane ze sportem lub poznawaniem kultury danego kraju. Każdy obóz językowy dla młodzieży jest okazją do tego, by zwiedzić miasto, o którym do tej pory czytało się w książkach, i poznać każdy jego zakątek. Szkoły zagraniczne gwarantują również bezpieczeństwo poprzez całodobową opiekę nad osobami nieletnimi.

Dlaczego warto?

Nastolatek, który wyjedzie na intensywny wakacyjny kurs języka angielskiego, może w najlepszych warunkach przygotować się do egzaminów IELTS, TOEFL, FCE, CAE i innych. Organizowany za granicą kurs językowy dla młodzieży to jednak przede wszystkim niezapomniana przygoda i najlepszy sposób, by w krótkim czasie podszkolić język obcy.

Gdzie szukać ofert wyjazdów na kursy językowe dla młodzieży?

Wakacyjne kursy językowe od lat organizuje JPEdukacja, firma, która oferuje wyjazdy do kilkudziesięciu szkół na całym świecie. Już teraz możesz zapoznać się z ofertą na lato 2018, w której znajdziesz wakacyjne kursy dla młodzieży w takich krajach jak m.in. Wielka Brytania, USA, Niemcy, Francja, Hiszpania, Malta, Cypr, Austria oraz Chiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *