Emporia Elegance w Orange

W Orange na ten przykład za złotówkę można otrzymać telefon Emporia ELEGANCE austriackiego koncernu – tu bez zaskoczeń – Emporia. Duże klawisze i czytelny wyświetlacz czynią go idealnym modelem telefonu dla seniora, jakkolwiek brak przycisku SOS stanowi tu pewien mankament. Problematyczna jest również jego cena, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę grupę docelową, do której jest on kierowany. 299zł to sporo dla kieszeni niebogatego zazwyczaj polskiego emeryta.

 

Z rodzimego podwórka

Na szczęście na rynku mamy spory wybór, dlatego nie jesteśmy skazani na, co tu kryć, drogi produkt austriackiego koncernu. MyPhone 1065 to dzieło polskiej firmy z Wrocławia nazywającej się, rzecz jasna, MyPhone. Oprócz tego, że produkuje ona telefony komórkowe dla seniorów, słynie również ze stosowania w nich technologii dual SIM (podwójna karta SIM).

Model 1065 może nie wygląda tak dobrze jak Emporia, ale za to posiada wszystko, co telefon dla seniora powinien mieć, a przy tym kosztuje około  150 zł, co jest wyraźną różnicą na jego korzyść w porównaniu  z modelem austriackiego koncernu.

A może Samsung GT-i9000 Galaxy?

Może jednak nie powinniśmy tak nie doceniać starszych osób? Kto bowiem powiedział, że muszą oni koniecznie korzystać tylko i wyłącznie z produktów przeznaczonych dla ich grupy wiekowej? A może są oni na tyle sprawni i ciekawi nowinek technicznych, że będą chcieli wypróbować model telefonu dla młodszych. Choćby Samsung GT-i9000 Galaxy S. 

Nie posiada on żadnych udogodnień dla osób starszych, jeśli więc zdecydujemy się go podarować babci czy dziadkowi, powinniśmy się najpierw upewnić, że będą go w stanie obsłużyć. Dużym problemem może się okazać klawiatura dotykowa oraz obsługa systemu operacyjnego. Ale jeśli nasi dziadkowie są ciekawi świata, a przy tym na tyle sprawni manualnie, że mogą obsługiwać nowoczesne smartfony, to dlaczego im tego odmawiać?

Ostateczne decyzja w kwestii tego, co wybrać, należy do Ciebie i Twoich dziadków, my ze swej strony możemy jeszcze na koniec przypomnieć, że duży wybór telefonów komórkowych znajdziesz na Nokaut.pl i innych tego typu serwisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *