Porą roku wyjątkowo nieprzyjazną zdrowiu nóg jest lato. Wówczas w zakrytym, często nie przepuszczającym powietrza obuwiu spędza się całe dnie. Brak wentylacji oraz wysokie temperatury sprawiają, że zmęczenie szybko staje się odczuwalne, a pod koniec dnia największym marzeniem jest obłożenie stóp workami z lodem. Jest jednak inny sposób, który likwiduje wszystkie negatywne skutki powodowane przez pogodę oraz źle skonstruowane buty – żelowe wkładki termiczne Thermo Semelle. Ten rewolucyjny produkt zimą ogrzewa stopy, a latem je chłodzi. Swoje właściwości zawdzięcza kolorowemu żelowi znajdującemu się wewnątrz. Zimą Thermo Semelle należy zanurzyć w wodzie o temperaturze 90°C na 8 minut. Wówczas wkładki przyjmują ciepło i utrzymują je ogrzewając stopy. Natomiast latem należy je włożyć do zamrażarki. Żel uzyska właściwości chłodzące, które zagwarantują odprężenie nawet w najbardziej upalne dni. Ulgę przyniesie również Cooling Gel. Bogaty w witaminy i składniki nawilżające żel chłodzący nie tylko odświeża, i pielęgnuje stopy, ale i usuwa ich zmęczenie. Kolejnym kosmetykiem, dzięki któremu stopy będą rozluźnione i odświeżone jest Fizzy Freshness dający natychmiastowy efekt chłodzenia.

By bez strachu myśleć o zrzuceniu zimowego obuwia najlepiej już teraz pomysleć o przywróceniu stopom szczytowej formy. Wszelkie zaniedbania szybko można nadrobić systematyczną, kompleksową pielęgnacją. Najlepiej zacząć od oczyszczenia. Peeling Gel pomorze złuszczyć oraz usunąć martwy naskórek. Ma również właściwości zmiękczające, dzięki którym pozostawia skórę gładką i przygotowaną do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Kolejnym krokiem jest nawilżenie. Do tego celu stworzono Dry Cream przeznaczony do przesuszonych stóp. Połączenie witaminy A i E oraz substancji nawilżających zapobiega pękaniu skóry i zmiękcza zrogowaciały naskórek. Jest to recepta na uciążliwe schorzenie, ktorym jest pękanie pięt.

Mówiąc o stopach nie mozna zapomniec o zapachu i poceniu się. Firma Grison stworzyła  produkty przeciwdziałające oraz kosmetyki pochłaniające przykry zapach. Profilaktyczne właściwości posiada Antiperspiration Spray. Zawiera substancje antybakteryjne, które utrzymują stopy suche i regulują pocenie się. Kolejnym regulującym kosmetykiem jest Talc całkowicie wchłaniający wilgoć.  Dezodorant Deo Foot 3 in 1 pochłania nieprzyjemny zapach. Zawdzięcza to zawartości środka bakteriobójczego oraz srodka antyseptycznego, ktory dezynfekuje skarpety i obuwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *