Wypracowanie własnego stylu w ubiorze, makijażu, sposobie życia może zmienić nasz wizerunek w cudowny, niepowtarzalny.

Pret – a – porter to tyko tendencje, co będziemy nosić. Kreatorzy mody, urody proponują, bawią się kolorami, a my wybieramy.

Umiejętność dostosowania propozycji do siebie wymaga wielu prób, doświadczeń. Znalezienie właściwej palety barw nie tworzy jeszcze indywidualnego stylu, pomoże jedynie w wypracowaniu jego. Niezależnie od tego, jaki styl jest dla nas odpowiedni: romantyczny, etniczny, sportowy, klasyczny powinien być dostosowany do różnych okazji.

Przedpołudnie: w biurze styl klasyczny
Najbardziej odpowiedni będzie kostium, garnitur o spokojnym kroju. Tkanina – to cienka bawełna, wełna, jersey, gładkie dzianiny. Desenie nierzucające się w oczy. Kolory: przeważają beże, szarości, czasami czerń. Bluzka elegancka koszulowa lub wiązana pod szyję. Kobieta tak ubrana sprawia wrażenie profesjonalistki. Makijaż dyskretny: oczy delikatnie podkreślone,podkład, puder do twarzy dostosowane do karnacji, szminka  delikatnie zaznacza kontur ust współgrając kolorem z pomalowanymi paznokciami.
Biżuteria – to cienki łańcuszek na szyi, srebrny lub  złoty z dyskretnym wisiorkiem. Małe kolczyki w uszach dopełniają całości.

Popołudnie:
Ubiór bardziej zabawny. Mogą być to kropki, kratki, które należą do wzorów klasycznych. Noszone są stale niezależnie od nakazów mody, a ostatnio stały się przebojem sezonu. Pojawiają się w prestiżowych kolekcjach mody z nostalgią przypominając lata 60-te. Po południu makijaż może być bardziej odważny, oczy podkreślone intensywniejszym cieniem do powiek, usta zaznaczone mocniejszą szminką. Makijaż uwzględnia typ urody, naszą karnację.

Wieczór
Makijaż odważny, dzięki któremu możemy wydobyć z twarzy wszystko, co najpiękniejsze, a zatuszować mankamenty urody.

Oczy mocno podkreślone. Usta – ostra szminka dostosowana do ubioru (każdy pomysł jest dopuszczalny, jeżeli współgra z całością).

Ubiór – zmysłowe suknie z odkrytymi ramionami rzeźbiące sylwetkę, rękawiczki do łokcia, mała torebka, jedwabny szal.

Biżuteria – duża ciężka. Perły, łańcuszki srebrne, złote albo ich imitacje.

Podane przykłady mają zainspirować do prób, poszukiwań własnego stylu. Być elegancką, stylową wiąże się z rezygnacją jednych rzeczy na korzyść innych, umiejętnością doboru odpowiednich kolorów do typu urody, wnikliwym przemyśleniu, jakie dodatki i fasony najbardziej do nas pasują, skompletowaniu garderoby tak, aby była zgodna z wybranym stylem na każdą okazję.

Znalezienie własnego stylu jest wyzwaniem przemyślanej niepowtarzalności. Styl to nie to samo, co moda, to umiejętność indywidualizowania, uzewnętrzniania osobowości, a zatem odczuwanie zadowolenia ze swojego „ja”.Im szybciej wykreujemy własny styl, tym bardziej poczujemy się dowartościowane, godne naśladowania. I to jest właśnie magia prowadząca do sukcesu.

Autor: Elżbieta Skowron Życińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *