Jak urządzić salon by czuć się w nim dobrze?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w nim wspólnie spędzamy czas, relaksujemy się, a w niektórych przypadkach także śpimy i pracujemy. Zanim przejdziesz do urządzania swojego salonu zastanów się, jakie elementy Twoim zdaniem powinny się w nim znaleźć. Być może konieczne okaże się stworzenie kącika do pracy lub kanapa wieczorami będzie musiała spełniać funkcję łóżka. Zaplanowanie wszystkiego na długo przed remontem pozwoli Ci stworzyć funkcjonalny salon, o jakim od zawsze marzysz.

Nie zaczynaj bez planu

Weź do ręki kartkę oraz długopis i rozrysuj pomysły, jakie zrodziły się w Twojej głowie. W ten sposób stworzysz swego rodzaju wizualizację, którą będziesz mógł skonsultować z pozostałymi mieszkańcami domu. Przedyskutujecie swoje pomysły i ocenicie, który z nich jest najlepszy. W razie braku koncepcji przejrzyjcie dostępne choćby w Internecie czy katalogach o urządzaniu wnętrz inspiracje, które nakierują Was, w jaką stronę należy podążać.

Zacznij od ścian

Nie wybieraj kolory kanapy czy mebli zanim nie podejmiesz decyzji o tym, jak będą wyglądać Twoje ściany. Ostatnimi czasy modne stało się urozmaicanie ścian, poprzez np. umieszczanie na nich fototapety. Dzięki nim można w prosty i skuteczny sposób uniknąć nudy i sprawić, że w pomieszczeniu coś się zadzieje. Nie ma konieczności ozdabiania wszystkich ścian, nawet ładniej to będzie wyglądać, jeśli tylko jedna ściana będzie przyciągać uwagę. Pamiętaj, że wszystkie elementy razem muszą tworzyć jedną spójną całość. Dzięki temu w salonie będziecie czuć się swobodnie i wygodnie.

Wybierz kanapę

Jej rozmiar dostosuj do powierzchni pomieszczenia. Im więcej miejsca tym na większa kanapę możesz sobie pozwolić. Zdecyduj, czy powinna być rozkładana czy nie musi posiadać takiej funkcji. Jeśli kolor i wygląd ścian masz już wybrany bez problemu dobierzesz też kolor kanapy. Pamiętaj, że to na nią będzie się zwracać największą uwagę zaraz po wejściu do pomieszczenia, dlatego prócz tego, że będzie funkcjonalna powinna być także ładna.

Lampy, kwiatki i inne dodatki

Gdy pomieszczenie będzie już umeblowane zajmij się doborem dodatków. Wbrew pozorom przedmioty takie jak dywan, lampa czy kwiatek mogą nadać pokojowi charakteru, jak również sprawić, że nie będzie on przyjemny i miły dla oka. Nie kupuj więc pierwszego lepszego obrazu, a trzy razy zastanów się, czy będzie pasował do wnętrza i czy chcesz cieszyć się jego widokiem w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *