Jak szybko uzupełnić niedobór magnezu?

Niedobór magnezu można łatwo zaobserwować, chociaż jego objawy bywają nieco złudne. Wiele z nich traktujemy jako wynik zmęczenia lub stresu, podczas gdy to właśnie brak tego ważnego pierwiastka może być przyczyną wzmożonej nerwowości, problemów z koncentracją, czy złego samopoczucia.

fotolia.com,113498192 | Autor: ratmaner

Co przyczynia się do powstawania niedoborów?

Współczesny tryb życia. W dzisiejszych czasach prawie każdy żyje w ciągłym stresie, w środowisku znajduje się wiele metali ciężkich, a sposób odżywiania się większości z nas pozostawia wiele do życzenia. Do wypłukiwania magnezu przyczynia się także wypijanie nadmiernych ilości kawy, herbaty, alkoholu, napojów z kofeiną i energetyków, przyjmowanie niektórych leków (m.in. antybiotyków), stres, jedzenie zbyt małej ilości świeżych, niepoddanych obróbce termicznej warzyw, oraz zaburzenia jelitowe.

Na szczęście, nawet duże niedobory możemy szybko uzupełnić. Wystarczy wprowadzić w życie kilka bezpiecznych i skutecznych sposobów, aby szybko pozbyć się problemu.

Pierwsza pomoc przy niedoborze. Najskuteczniejsze sposoby na uzupełnienie magnezu

Warto zadbać o zmiany w codziennej diecie i wzbogacić ją o produkty bogate w magnez. Należy częściej sięgać po warzywa strączkowe, gorzką czekoladę, wysoko zmineralizowaną wodę, produkty z pełnego ziarna, owoce i zielone warzywa.

Działaj szybko i z głową!

Gdy chcemy działać szybko, najlepszym krokiem jest sięgnięcie po produkt leczniczy uzupełniający niedobory magnezu. Asmag, Asmg B i Asmag Forte to preparaty zawierające magnez w łatwo przyswajalnej postaci wodoroasparaginaniu. Po konsultacji z lekarzem, mogą być stosowane również w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkty z grupy Asmag uzupełniają niedobory magnezu, co wpływa pozytywnie na wiele funkcji naszego organizmu, np. na prawidłową odporność, funkcjonowanie mięśnia sercowego, rozwój i mineralizację kości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *