Uśmiech jest jak słońce

Jak powiedział Victor Hugo „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Bez wątpienia miał rację. Uśmiech spędza z twarzy smutek i rozgoryczenie. Osoba, która się uśmiecha, choć na moment zapomina o tym, co ją przygnębia, martwi lub boli. Jednak są w życiu chwile, w których trudno o uśmiech, zwłaszcza w przypadku ciężkiej choroby. Na szczęście są ludzie, którzy potrafią spędzić chłód z ludzkiej twarzy, nawet gdy dla innych może to wydawać się zupełnie niemożliwe.

Takimi osobami są wolontariusze Fundacji „Dr Clown”. Prowadzą oni terapię śmiechem i zabawą dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Sprawiają, że pochmurne i zmęczone twarze najmłodszych pacjentów promienieją. Śmiech pomaga bowiem uśmierzyć ból i przyspiesza leczenie. Dlatego lekarze zalecają go wszystkim chorym. Nawet wymuszony śmiech daje dobre efekty terapeutyczne. Jeśli i Ty chcesz podarować chorym dzieciom słoneczny uśmiech, możesz zostać wolontariuszem Fundacji „Dr Clown”.

Fundacja „Dr Clown” działa w Polsce już od 10 lat. Jest to program ogólnopolski, w ramach którego prowadzone są różnorodne projekty m.in. w 50 szpitalach dziecięcych i 25 placówkach specjalnych, takich jak domy dziecka, ośrodki dla dzieci niepełnosprawnych czy świetlice środowiskowe. Fundacja „Dr Clown” stara się stale zwiększać efektywność pomocy niesionej swoim podopiecznym. Nie tylko pozyskuje nowych wolontariuszy, ale również zaprasza do współpracy światowej sławy sportowców, lekarzy, psychologów, a także szuka nowych źródeł finansowania. W miarę napływu środków fundacja obejmie opieką jeszcze więcej szpitali i placówek specjalnych w całej Polsce. Każdy może pomóc Fundacji w rozszerzaniu działalności przekazując na jej konto 1% swojego podatku.

Już wkrótce, 17 maja na Nowym Świecie w Warszawie odbędzie się impreza pod hasłem „Dzień Czerwonego Noska”, której organizatorem jest Fundacja „Dr Clown”. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *