Jak usunąć niechciane włoski pod pachami raz na zawsze?

Aktualnie gładkie pachy są już synonimem zadbania i higieny. Włoski golą zarówno kobiety, jak i coraz częściej mężczyźni. Gładka skóra jest łatwiejsza w myciu, możemy na nią łatwiej nakładać antyperspiranty. Jeżeli włoski pod pachami golisz regularnie, nawet codziennie, ale i tak błyskawicznie odrastają, dając nieestetyczny efekt, pomyśl o skorzystaniu z zabiegów depilacji laserowej. W ten sposób możesz pozbyć się swojego problemu na zawsze!

Depilacja laserowa jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie usunąć niechciane włoski skutecznie i trwale. To wszystko za sprawą specjalistycznych urządzeń laserowych, które pozwalają na bezinwazyjne usunięcie cebulki włosowej razem z jej korzeniami. W rezultacie skóra staje się przyjemnie gładka i nie wymaga już golenia.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Ogólnie rzecz biorąc, emitowana przez urządzenie wiązka laserowa wnika w skórę, a następnie jej energia pochłaniana jest przez barwnik włosa, czyli melaninę. Dochodzi od zamiany energii na termiczną, która doprowadza do zniszczenia cebulki włosowej. Z tego też powodu włoski ciemniejsze lepiej poddają się zabiegowi depilacji laserowej od tych jasnych, które mają mało melaniny. Odpowiednio dobrana długość fali światła laserowego, a także trwania impulsu powoduje, że laser jest jednocześnie bardzo skuteczny i bezpieczny, ponieważ nie ma ryzyka uszkodzenia docelowej tkanki oraz tkanek otaczających.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Zasadniczo najlepsze efekty możemy uzyskać wtedy, gdy depilacja laserowa będzie przeprowadzona w kilku turach. Ma to przede wszystkim związek z faktem, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostu. Dlatego też włoski, które pozostają „uśpione” w skórze, nie mogą być jeszcze usunięte, wobec tego mogą wyrosnąć dopiero po zabiegu. Również zabiegi laserowe gorzej radzą sobie z włoskami cienkimi, na przykład przy „wąsiku”, niemniej jednak odpowiednia liczba zabiegów jest w stanie dać oczekiwany rezultat. Gdy chcemy wydepilować w ten sposób pachy, nie musimy się obawiać – tu włoski są zwykle grubsze i ciemniejsze, dlatego możemy usunąć je skutecznie.

Jak przebiega zabieg depilacji laserem?

Na początku udajemy się do gabinetu, w którym dostępna jest depilacja laserowa, aby wziąć udział w konsultacjach. W ich trakcie lekarz zobaczy partie skóry, które chcemy wydepilować, a także może przeprowadzić próbny „strzał” laserem, aby zobaczyć, jak włoski reagują. To pozwoli też w dobraniu najlepszych parametrów urządzenia laserowego dla jak najwyższej skuteczności. Gdy jesteśmy zdecydowani na zabieg, otrzymamy też dokładne instrukcje, jak powinniśmy postępować przed nim, aby odbył się on bez ryzyka i przyniósł najlepsze efekty. Sam zabieg nie jest bardzo bolesny, ale mogą towarzyszyć mu uczucia ukłucia. Czas trwania zabiegu to zwykle kilkanaście minut w przypadku pach.

Do skorzystania z profesjonalnych zabiegów depilacji laserowej zaprasza krakowski gabinet medycyny estetycznej Bona Dea wykorzystujący najnowocześniejsze urządzenia laserowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *