Wskazówki dla pielęgnacji cery z atopowym zapaleniem skóry


Jakich preparatów używać do pielęgnacji cery z atopowym zapaleniem skóry?

W celu złagodzenia objawów choroby, zaleca się zapewnienie skórze optymalnego nawilżenia i natłuszczenia naskórka. W tym celu chory powinien codziennie zażywać kąpiele najlepiej w letniej wodzie i stosować emolienty, które zapobiegną pękaniu naskórka. Ponadto należy używać kremów i maści zawierające kortykoidy. Chorzy muszą używać kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej. Dlaczego? Otóż jest w nich znacznie więcej składników wspomagających odbudowę bariery ochronnej naskórka oraz nawilżających suchą skórę. Preparaty te zawierają m.in. lipidy, glicerynę, glikol propylenowy, oleje mineralne, kwas hialuronowy, wyciąg z aloesu oraz woski. Emolienty dla chorych na AZS można znaleźć na stronie http://www.emolium.pl

Jak ukryć objawy AZS dzięki makijażowi?

 

Osoby cierpiące na AZS, zwłaszcza kobiety, nie chcą rezygnować z codziennego makijażu. Powinny jednak dbać o to, jakich kosmetyków używają, ponieważ nie wszystkie nadają się do ich skóry. Odpowiednie będą kosmetyki hipoalergiczne. Dlaczego? Produkty te nie zawierają alergenów, barwników i co najważniejsze – są bezzapachowe. W ich skład wchodzą substancje łagodzące podrażnienia skóry, działające przeciwzapalnie, zapewniają nawilżenie, zapobiegają przesuszeniu skóry. Nie trzeba rezygnować z podkładów czy tuszów do rzęs. Zaleca się jednak by chory indywidualnie dobrał kosmetyki do swojej skóry, nie każdy preparat będzie dla niego dobry. 


Dieta przy AZS

Osoby chore na AZS oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry, powinny także zadbać o prawidłową dietę. Taką jest z pewnością dieta histaminowa, której głównym celem jest zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie. Chory powinien unikać takich produktów, jak: gotowe dania z proszku, kakao, margaryna, szpinak, pomidory, wiśnie, truskawki, ryby, owoce morza, wyroby cukiernicze, herbata, piwo, wino. Wzmagają one stany zapalne, co przekłada się na wzmożenie objawów i ból chorego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *