Wybór odpowiedniego laktatora

Przy regularnym użytkowaniu, w całym okresie karmienia najlepszym wyborem będzie laktator elektroniczny o szybkości powyżej 30 cpm. Wskazane jest także aby urządzenie było w stanie naśladować sposób ssania dziecka. Na ogół jest to specjalne ssanie dwufazowe, możliwe także do uzyskania w laktatorach ręcznych.

Urządzania o mniejszej szybkości działania mogą być stosowane jako zdecydowanie wygodniejsza alternatywa dla laktatorów ręcznych. Jeśli urządzenia ma być stosowane tylko w wyjątkowych sytuacjach to dosyć dobrym wyborem będzie standardowy laktator ręczny, który znakomicie sprawdzi się zwłaszcza w początkowym okresie karmienia piersią, w przypadku mam zmagających się z problemem nadmiaru pokarmu. Laktatory obsługiwane ręcznie mogą wymagać nieco więcej wysiłku, ale także i pewnej wprawy, bez której będą dosyć trudne w obsłudze. Do wyboru mamy także kilka typów, laktatorów.

baby-20339_640-2

Zdecydowanie najwygodniejsze są urządzenia wyposażone w specjalną pompkę, dzięki której mogą być obsługiwane ręcznie. W przypadku laktatorów tłokowych przygotować należy się na odpowiednio większy wysiłek przy ich stosowaniu. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na laktator ręczny czy też wyposażony w specjalne urządzenie elektryczne, na pewno należy zwrócić uwagę na to, aby urządzenie dawało możliwość regulowania siły ssania, dzięki czemu można będzie zastosować je w wielu różnych sytuacjach, nawet w przypadku wystąpienia problemów z karmieniem piersią. Przy urządzeniach elektrycznych ważnym aspektem jest także możliwość ich wykorzystania  bez dostępu do zasilania. Wtedy urządzenie tak samo jak laktator ręczny będzie można wykorzystać w zasadzie wszędzie, także podczas podroży.

Innym istotnym aspektem jest sama konstrukcja urządzenia, im prostsza tym lepiej. Tutaj bez wątpienia przewagę będą mieć urządzenia ręczne. Prostota konstrukcji nie tylko może mieć wpływ na większą niezawodność ale z cała pewnością ułatwi demontaż urządzenia w celu jego dokładnego wyczyszczenia. Wysoki poziom higieny jest tutaj bowiem bardzo ważny dla zdrowia dziecka. W przypadku problemów zdrowotnych, takich jak chociażby stan zapalny, stosowanie laktatora ręcznego może być niemożliwe, natomiast użycie urządzenia elektronicznego powinno być w tej sytuacji konsultowane ze specjalistą.

Zobacz także: http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/616

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.