Hipoalergiczne szampony do włosów – dla kogo niezbędne?

 

Kosmetyki hipoalergiczne – to znaczy jakie?

Kosmetyki hipoalergiczne powstały z myślą przede wszystkim o osobach, które mają do czynienia z nadwrażliwością skóry na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zadaniem hipoalergicznych preparatów jest nie tylko codzienna pielęgnacja wrażliwej skóry, ale leczenie typowych dla niej dolegliwości. Dlatego pozbawione są one sztucznych barwników i konserwantów, parabenów, alkoholu oraz wszystkich innych substancji, które działają na skórę drażniąco. Ze względu na ich leczniczy skład oraz dużą ilość naturalnych i odżywczych substancji kosmetyki hipoalergiczne możemy znaleźć przede wszystkim w aptece.

th

Przetłuszczające się włosy, łupież suchy i tłusty

Nadmierne przetłuszczanie się włosów i łupież to bardzo powszechne problemy skóry głowy, które dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Choć jest to przede wszystkim problem natury dermatologicznej, to trzeba przyznać, że do walki z przetłuszczaniem się włosów i łupieżem nie wybieramy dermokosmetyków, ale przeważnie produkty drogeryjne, które działają na włosy zazwyczaj tylko powierzchownie. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby dany szampon do włosów czy odżywka skutecznie zlikwidowały te dolegliwości, lepiej zdecydować się na codzienną pielęgnację przy użyciu preparatów z apteki. Ze zwalczaniem problemu tłustych włosów lub łupieżu doskonale poradzą sobie szampony do włosów Vichy, których hipoalergiczny oraz leczniczy skład pozwala redukować uporczywe choroby skóry głowy bez obciążania delikatnej struktury włosów.


Wypadanie włosów

Dobór odpowiedniego szamponu do włosów jest szczególnie ważny w przypadku problemu nadmiernego ich wypadania. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji włosów może bowiem tylko pogłębić ich wypadanie, a co za tym idzie – spowodować ich znaczne przerzedzenie się. W tym przypadku szampon do włosów powinien być bogaty w naturalne i odżywcze składniki, które będą hamować wypadanie włosów, pobudzać ich cebulki do ponownego wzrostu, a także sprawiać, że włosy będą odrastały mocniejsze i gęstsze. Hipoalergiczny skład szamponu, który jest pozbawiony parabenów i innych sztucznych składników, w połączeniu z innymi metodami na wypadanie włosów pozwoli w bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę ich kondycji.


Hipoalergiczny szampon dla dzieci i dorosłych

Hipoalergiczne szampony do włosów to kosmetyki, które powinny znaleźć się w posiadaniu zarówno wszystkich kobiet, które mają do czynienia z wrażliwą skóry głowy, jak również młodych mam, które chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczną pielęgnację włosów. Częste swędzenie skóry głowy, skłonność do infekcji grzybiczych, podrażnień czy reakcji alergicznych na różne składniki kosmetyków to wynik nadwrażliwości skóry głowy, która wymaga od nas stosowania wyłącznie hipoalergicznych szamponów. Pomogą one uniknąć wielu z tych sytuacji, a przy tym wzmocnią odporność skóry głowy na działanie czynników zewnętrznych. Korzystanie wyłącznie z hipoalergicznych produktów jest szczególnie ważne w przypadku delikatnej skóry głowy naszych dzieci – drogeryjne preparaty (często wzbogacone dużą ilością chemicznych składników) mogą powodować u nich podrażnienia oraz zwiększyć ryzyko nadwrażliwości również w wieku dorosłym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *