Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny?

Rodzina jest najwyższą wartością. Zadbanie o ochronę ogniska domowego jest sprawą priorytetową. Czy razem z żoną i dziećmi jesteście bezpieczni we własnym domu oraz poza nim?

Sprawdź, jak zorganizować życie domowników oraz w co wyposażyć mieszkanie bądź posesję, by zminimalizować ryzyko wystąpienia sytuacji podwyższonych zagrożeń.

Środki samoobrony

Po wyjściu z domu należy pamiętać, że zagrożenie może wystąpić nagle i w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Szczególną ostrożność należy zachować, podróżując po zmroku. Zadbaj o to, by Twoje dzieci zawsze miały przy sobie telefon komórkowy z zapisanymi numerami alarmowymi w najważniejszych kontaktach. Żonę warto wyposażyć w jeden ze środków samoobrony. Bardzo skutecznym narzędziem jest coraz bardziej popularna pałka teleskopowa. Nie zalicza się do broni i w świetle prawa klasyczna pałka teleskopowa stanowi legalny środek samoobrony. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, więc nie będzie dużym wydatkiem. Kompaktowe rozmiary i lekkość to cechy, które umożliwiają noszenie pałki teleskopowej ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy. Zasięg ciosu umożliwia dochowanie bezpiecznego dystansu między ofiarą napaści a agresorem.

skuteczna-samoobrona-bezpieczny-dom

Zorganizowane domostwo

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile niebezpieczeństw może kryć się w naszym domu lub mieszkaniu. Warto wyposażyć się w gaśnicę, czujnik dymu lub gazu oraz apteczkę pierwszej pomocy, która w chwili zagrożenia umożliwi natychmiastowe udzielenie pomocy medycznej. Noże, ostre narzędzia, wszelakie środki chemiczne i detergenty należy trzymać w miejscach kompletnie niedostępnych dla dzieci.

Zabezpieczenie domu i mieszkania

Miejsce naszego zamieszkania powinno być zabezpieczone w odpowiedni sposób, by za wszelką cenę zniechęcić potencjalnych złodziei i włamywaczy oraz nie dopuścić do sytuacji zagrożenia. Warto zadbać o drzwi antywłamaniowe posiadające odpowiednie certyfikaty. Należy także pamiętać o innych newralgicznych punktach budynku, takich jak brama garażowa, taras i okna. W celu zwiększenia ochrony, można zainwestować w zaawansowany, elektroniczny system alarmowy oraz monitoring domu. Kamery skierowane na drzwi wejściowe oraz inne miejsca, przez które przestępca może przedrzeć się do naszego domu, także mogą skutecznie onieśmielić bandytę przed dokonaniem ostatecznego ruchu.

Pies najlepszy przyjacielem człowieka i… domu?

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i kochamy zwierzęta, czworonożny przyjaciel może okazać się niezastąpionym bohaterem. W wypadku psa obronnego istnieje wysoka szansa, że skutecznie unieszkodliwi ewentualnego złodzieja. Natomiast mniej odważne psy zazwyczaj ostrzegą nas i obudzą głośnym szczekaniem. Sama tabliczka informująca o groźnym psie przebywającym na posesji zmusi potencjalnego przestępcę do zastanowienia się kilka razy, czy na pewno wybrał odpowiednie domostwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *