Zalety posiadania bezbutlowego dystrybutora wody w domu

Woda jest nam niezbędna do życia. Dlatego jej zapas zawsze należy mieć w domu. Zamiast kupować kolejne zgrzewki, warto zainwestować w bezbutlowy dystrybutor wody w domu.

Dlaczego warto mieć w domu dystrybutor wody

Z czym kojarzy nam się najczęściej woda z dystrybutora? Z biurem, ponieważ taki sposób zapewniania napojów zazwyczaj przyjmuje się w zakładach pracy. Dlaczego nie zacząć by stosować takiego rozwiązania w domu?

Taki dystrybutor jest zarówno ekonomiczny jak i ekologiczny. Koszt jego zakupu szybko się zwróci, kiedy przestaniemy kupować wodę butelkowaną. Nawet w przypadku wyboru dystrybutora butlowego, zauważymy pozytywną różnicę w budżecie. Ponadto, jest to rozwiązanie sprzyjające środowisku. Każdego roku produkujemy coraz więcej plastiku i coraz więcej plastikowych odpadów. Wszelkie działania, które pozwalają ograniczyć tę tendencję są pozytywne.

Jaki dystrybutor wody wybrać

Zasadniczo na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje dystrybutorów – bezbutlowe i butlowe. Oczywiście, sporo jest ich różnych modeli, wyposażonych w zróżnicowane funkcje. Warto się pochylić nad dystrybutorami bezbutlowymi. Tak naprawdę, to urządzenia będące czymś więcej niż zaledwie maszynami do rozlewania wody.

Dystrybutory bezbutlowe świetnie uzdatniają wodę z kranu. Warto zauważyć, że pociąga to za sobą dodatkową, w stosunku do dystrybutora butlowego, oszczędność – bezbutlowe urządzenie wypełniamy wodą z wodociągów lub studni. W wielu polskich miastach taka woda jest zdatna do picia. Dystrybutory takie jak Waterlogic wykorzystują technologię pozwalającą na usunięcie z wody ponad 99,99 procent bakterii i wirusów. Ponadto, zmniejsza się ilość metali ciężkich w wodzie, pozostają w niej natomiast korzystne minerały, na przykład magnez i wapń.

Dodatkową zaletą tego typu urządzeń jest to, iż mogą one nalewać wodę zimną, gorącą, utrzymaną w temperaturze pokojowej, a nawet gazowaną. Nie ma więc powodu, aby nie zamienić wody butelkowanej na dystrybutor bezbutlowy.

Ciało ludzkie w większości składa się z woda i to właśnie ona jest nam niezbędna do życia. Warto pić taką, co do której mamy pewność, że bogata jest w potrzebne mikroelementy, jednocześnie będąc stuprocentowo zdatną do picia.

Więcej o możliwościach uzdatniania wody znaleźć można pod adresem: www.prostozkranu.pl. Warto zainteresować się tym tematem już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *